Share/Save/Bookmark

کد مطلب :67522
تاریخ انتشار : يکشنبه 28 اسد 1397 ساعت : 09:44:34

کره شمالی: آمریکا در مذاکرات هسته ای صادق نیست

کره شمالی اعلام کرد آمریکا در مذاکرات خلع سلاح اتمی شبه جزیره صادق نیست و در برنامه ها و راهبردهایش ابهامات زیادی وجود دارد.

خبرگزاری کره شمالی روز یکشنبه در گزارشی تحلیلی نوشت: رهیافت های خصمانه آمریکا و عمل نکردن دونالد ترامپ رییس جمهوری آن کشور به تعهداتش باعث شده است تا برنامه خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره به بن بست برسد.

این گزارش می افزاید که رهبران دو کشور توافقاتی در اجلاس سنگاپور در دو ماه گذشته داشتند اما آمریکا آنها را عملی نکرده است.

خبرگزاری کره شمالی ادامه می دهد که بی صداقتی و عمل نکردن آمریکا به تعهداتش، باعث شده است تا شعار غیراتمی شدن کره شمالی به صورت «قابل تایید، برگشت ناپذیر و با راستی آزمایی» معنایش را از دست بدهد.

همزمان رسانه های دیگر کره شمالی از جمله روزنامه 'رودونگ سینمون' ارگان حزب کار این کشور نیز یک بار دیگر آمریکا را به یکجانبه گرایی و رفتار گنگستری متهم کرده است.

این گزارش ها تاکید می ورزد که دولت آمریکا با فشارها و چالش هایی نیز از داخل برای توقف فرایند صلح در شبه جزیره کره روبروست این افراد فقط بر غیراتمی شدن تاکید می ورزند در حالی که اجازه اقدامی از سوی دولت آمریکا نمی دهند.

کره شمالی همچنین از آمریکا خواسته است رسما پایان جنگ کره در سال 1953 میلادی را اعلام کرده و راه را برای امضای رژیم دایمی صلح باز کند ولی واشنگتن تاکنون در این مورد حاضر به اقدام نشده است.

واشنگتن خواستار آن است که قبل از هر تدبیری برای صلح دایمی در شبه جزیره کره، کره شمالی تسلیحات هسته ای اش را نابود کند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد