Share/Save/Bookmark

کد مطلب :67524
تاریخ انتشار : يکشنبه 28 اسد 1397 ساعت : 09:47:51

جزییات جدیدی از مخفیگاه و وضع جسمانی ابوبکر البغدادی

یکی از اعضای بازداشت شده داعش، جزییات بیشتری از وضع جسمانی سرکرده تکفیری ها و مکانی که در آن است، فاش کرد.

بغداد تودی گزارش داد؛ یک رسانه آمریکایی اطلاعات جدیدی از وضع و مکان اقامت ابوبکر البغدادی سرکرده داعش فاش کرد که حکایت از آن دارد که وی در صحرای سوریه مخفی است.

این رسانه آمریکایی به نقل از یکی از اعضای بازداشت شده داعش موسوم به اسماعیل العیثاوی - هم اکنون در بند نیروهای عراقی پس از بازداشت در ترکیه و بازگردانیدن آن به عراق از سوی ترکها به سر می برد- آورده است: من در نشستی که البغدادی در آن حضور داشت، شرکت کردم. این نشست در مکانی صحرایی در نزدیکی شهر المیادین در استان دیرالزور سوریه رخ داد و رسیدن به آنجا یک روز تمام طول کشید و با تدابیر امنیتی ویژه ای همراه بود به طوری که نگهبانان ساعت مچی و خودکار و هر ابزاری که رصد آنها از سوی دستگاههای اطلاعاتی مختلفی که آنها را دنبال می کند، را آسان می کند، گرفتند.

این عضو بازداشت شده داعش گفت: نشست سرکرده های بارز داعش بود و البغدادی در آخر اتاق در حال صحبت با دو تن از فرماندهان داعش که در حال گزارش آخرین تحولات نظامی بودند، بود.

درباره برداشت وی از البغدادی، العیثاوی اعلام کرد که از وخامت وضع جسمانی البغدادی شوکه شده است.  العیثاوی گفت: البغدادی بسیار لاغر شده و ریشش بسیار سفید شده است.

وی تاکید کرد: البغدادی اولین فردی بود که پس از پایان نشست آنرا ترک کرد.

رسانه آمریکایی در ادامه به نقل از یک مسئول امنیتی عراق آورده است: اطلاعات به دست آمده از العیثاوی کمک شایانی کرده است. ما اطلاعاتی درباره وخامت وضع جسمانی البغدادی داشتیم که گفته های العیثاوی آنرا مورد تایید قرار داد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد