Share/Save/Bookmark

کد مطلب :67903
تاریخ انتشار : چهار شنبه 21 سنبله 1397 ساعت : 12:58:25

واکنش جنرال دوستم به حمله‌های اخیر در کشور

جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جهوری در واکنش به حمله‌های اخیر و مخصوصا حملۀ انتحاری روز گذشته در ولایت ننگرهار می‌گوید که چنین حمله‌های حکومت را در آستانۀ بحران‌های خونین قرار خواهند داد.

دفتر معاون اول ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌یی به نقل از آقای دوستم حملۀ روز گذشته که در آن ۳۲ تن جان باخته و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند، را محکوم کرده‌است.

آقای دوستم گفته” این خبر تکان‌دهنده و دردآلود موجب تأثر و اندوه بی پایان من گردیده و بدین وسیله مراتب تسلیت و غم‌شریکی خویش را به همه خانواده‌های شهدا ابراز داشته از خداوند منان برای شهدا جنت الفردوس آرزو می‌کنم.”
معاون اول ریاست جمهوری افزوده، عاملان این گونه جنایت‌ها چه طالبان و چه داعشیان، و حشی‌های نامسلمانی اند که با چشم‌های کور و وجدان‌های سیاه و گناه آلود دست‌های شان تا آرنج به خون مردم بی‌گناه ما آلوده اند.

جنرال دوستم گفته که در چنین شرایطی است که باید مردم بیدارتر از پیش متحد شده و به غایله طالب – داعش پایان دهند و گرنه کشور به گرداب بحران‌های خونین نزدیک خواهد شد.
این درحالی‌ست که روز گذشته یک حمله کنندۀ انتحاری، شماری از اعتراض‌کننده‌گان را به‌خاطر زورگویی یک فرمان‌ده محلی در ولایت ننگرهار، راه‌پیمایی کرده بودند را هدف قرار داد.

تا هنوز مسؤولیت این روی‌داد را کسی بر عهده نگرفته و احتمال می‌رود که توسط گروۀ داعش انجام شده باشد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد