Share/Save/Bookmark

کد مطلب :67954
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 سنبله 1397 ساعت : 12:11:33

واکنش عبدالله به اقدام اخیر ایتلاف بزرگ ملی

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان در مورد بسته شدن شماری از دفترهای ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در برخی از ولایت‌ها، واکنش نشان داده‌است.

رییس اجراییه کشور در امروز نشست شورای وزیران گفت که بستن دفترهای کمیسیون انتخابات در ولایت نمی‌توانند که شفافیت انتخابات را تضمین کنند.

آقای عبدالله می‌گوید که دروازه‌های ولایتی کمیسیون انتخابات باید در ولایت‌ها دوباره باز گردند و می‌افزاید که کمیسیون انتخابات مسؤولیت دارد تا جهت رفع نگرانی‌های جریان‌های سیاسی و احزاب و نهادهای جامعه مدنی با آنان گفت‌وگو نماید.

این درحالی‌ست که به تازه‌گی هوادران ایتلاف بزرگ ملی افغانستان، دفترهای ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات را در ولایت‌های بلخ، هرات و قندهار بستند.

هواداران ایتلاف بزرگ ملی می‌گویند که آنان پس از آن دست به این اقدام زدند که حکومت صدای آنان را برای برگزاری انتخابات شفاف نشنیده‌است.

آنان تاکید می‌کنند که اگر صدای شان بیش‌تر از این شنیده نشود، دفترهای کمیسیون‌ انتخابات را در سایر ولایت‌ها نیز خواهند بستند.

کمیسیون انتخابات روز گذشته در واکشن به اقدام آنان گفتند که مسؤولیت به تاخیر افتادن انتخابات کسانی خواهند بود که دستور بستن دفترهای کمیسیون انتخابات را داده‌اند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد