Share/Save/Bookmark

کد مطلب :67956
تاریخ انتشار : دوشنبه 26 سنبله 1397 ساعت : 12:20:39

خودسوزی پناهجویان افغانستانی مقیم اتریش در اعتراض به اخراج اجباری

تعدادی از پناهجویان افغانستانی در پی رد درخواست‌شان توسط سازمان مهاجرت اتریش، خودسوزی کردند و در وضعیت وخیمی به سر می‌برند.

مقامات اتریش اعلام کردند که پنج پناهجوی افغانستانی و یک پناه‌جوی ایرانی در اعتراض به اخراج اجباری دست به خودسوزی زدند و اکنون در وضعیت جسمی وخیمی به سر می‌برند.

همچنین 20 پناهجوی دیگر افغانستانی نیز در «وین» پایتخت اتریش به علت مسمومیت ناشی از تنفس گازهای سمی نیز دست به خودکشی زدند که به بیمارستان منتقل شدند.

تا کنون وزارت مهاجرین کشورمان به این موضوع واکنشی نشان نداده است اما اشرف غنی پیش از این بارها خواستار بازگشت پناهجویان افغانستانی به کشور شده بود.

در پی تشدید ناامنی‌ها در افغانستان در چند سال اخیر هزاران پناهجوی افغانستانی به امید دست یافتن به امنیت و آینده بهتر راهی کشورهای اروپایی شدند.

میزان پذیرش پناهندگی پناهجویان افغانستانی در سالهای اخیر در حالی به شدت کاهش یافته که سازمان ملل سال گذشته افغانستان را به دلیل تشدید ناامنی‌ها در فهرست کشورهای «درگیر جنگ» قرار داد.

 گروه بین‌المللی بحران در گزارش اخیرش میزان تلفات غیرنظامیان در افغانستان را بیشتر از آمار تلفات جنگ سوریه اعلام کرد.

اخیرا سازمان ملل شماری از کشورهای اروپایی را به دلیل تشدید اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی در زمانی که تلفات غیرنظامیان در بالاترین سطح قرار دارد به نقض قوانین بین‌الملل متهم کرده است.

با این حال، برخی از نهادهای حامی پناهجویان در اروپا اخراج اجباری پناهچویان افغانستانی از کشورهای اروپایی را مغیر با ارزش‌های انسانی دانسته و وضعیت امنیتی و اجتماعی در افغانستان را نامساعد می‌دانند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد