Share/Save/Bookmark

کد مطلب :68001
تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 سنبله 1397 ساعت : 14:30:31

امنیت ملی اتهام «فریبکاری» در اطلاعات بازداشتی‌های داعش را رد کرد

ریاست امنیت ملی کشورمان اتهام "فریبکاری" در پخش اطلاعات مرتبط با افراد بازداشت‌شده‌ داعش را رد کرد و گفت که از میان ۲۶ عضو داعش که خبر بازداشت‌‌شان روز (۲۷ سنبله) اعلام شد، تنها مشخصات یک نفر از آنها تکراری منتشر شده است.

پیشتر عارف رحمانی، عضو مجلس نمایندگان با انتقاد از ریاست امنیت ملی گفته بود که این اداره با نشر "چندباره" مشخصات افراد بازداشت‌شده "مردم را فریب می‌دهد".

آقای رحمانی گفت که عکس یکی از ۲۶ نفری که به عنوان بازداشت‌شدگان پیش از این نیز در مورد دیگری به نشر رسیده بود و اکنون دوباره در جمع آخرین افراد بازداشتی دیده می‌شود.

یک منبع از ریاست امنیت ملی به بی‌بی‌سی گفت که این فرد چند ماه پیش دستگیر شده بود و اطلاعات همین شخص کمک کرد سرنخ دیگر اعضای گروه داعش">داعش به دست آید.

این اداره گفته که نشر دوباره عکس و مشخصات این فرد اقدامی تعمدی بوده ‌است.

ریاست امنیت ملی افغانستان یک روز پیش فهرست ۲۶ نفر از افراد منسوب به گروه داعش">داعش را همه‌گانی کرد و گفت که این افراد می‌خواستند بالای سوگواران در جریان روزهای برگزاری مراسم عاشورا حمله‌هایی را انجام دهند.

پخش خبر بازداشت این افراد نیز با برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم همزمان است.

شیعیان در کابل به خصوص در منطقه غرب کابل، در چند ماه اخیر هدف حملات خونینی قرار گرفتند که گروه داعش">داعش مسئولیت آنها را به عهده گرفت.

در آخرین حمله داعش">داعش ، دو حمله انتحاری در نزدیک یک ورزشگاه در دشت برچی رخ داد. این حمله نزدیک به ۳۰ کشته و صد زخمی به جا گذاشت.

حدود سه هفته پیشتر از آن نیز یک حمله انتحاری در آموزشگاه موعود در همین منطقه بیشتر از پنجاه کشته و صد زخمی داشت که مسئولیت آن را نیز داعش">داعش به عهده گرفت.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد