Share/Save/Bookmark

کد مطلب :68134
تاریخ انتشار : شنبه 7 ميزان 1397 ساعت : 11:38:53

تیم کرکت هند قهرمان رقابت‌های جام آسیا شد

تیم ملی کرکت هند جمعه شب (۶ میزان) قهرمان چهار دهمین دور رقابت‌های جام آسیا شد.

در فرجامین دیدار این رقابت‌ها تیم ملی کرکت هند توانست با تفاوت سه ویکت تیم ملی کرکت بنگله‌دیش را شکست بدهد و بر سکویی قهرمانی به ایستد.

بازی را نخست تیم کرکت بنگله‌دیش در بخش توپ زنی آغاز کرد و با از دادن تمامی بازیکنانش ۲۲۳ هدف را برای تیم کرکت هند تعین کرد.

در بخش توپ‌زنی بازکن بنگله‌دیش لیتونداس خوب درخشید و ۱۲۱ دوش به سود تیم‌اش کسب نمود.

از جانب دیگر روهیت شرما و شیکردوان برای هند بازی را آغاز کردند و شیکردوان توانست ۱۵ دوش کسب نماید و شرما هم ۴۸ دوش کسب نمود.

بازی کن دیگر هندی دونی نیز با کسب ۳۶ دوش از میدان برداشته شد.

در پایان این دیدار لیتون‌داس از تیم ملی کرکت بنگله‌دیش با درخشش در بخشی توپ‌زنی لقب بهترین بازیکن میدان را به دست اورد و شیکرداون از تیم ملی کرکت هند نیز لقب بهترین بازیکن این دور رقابت‌ها را به دست آورد.

پیش از این نیز هند در سال ۲۰۱۶ در قالب بازی‌‎های ۲۰ آوره قهرمان جام آسیا در بنگله‌دیش شود.

این درحالی است که تیم ملی کرکت افغانستان در پنجمین و آخرین دیدارش در مرحله چهار تیم برتر رقابت‌های جام آسیا سه‌شنبه شب (۳ میزان) توانست بازی‌اش را در برابر هند مساوی کند و یک امتیاز این دیدار را به‌دست بیاورد.

در این دیدار نخست بازی را ملی پوشان کرکت کشور آغاز کردند که در ۵۰ آور بازی با از دست دادن ۸ بازیکن ۲۵۲ دوش انجام دادند، در مقابل ملی پوشان کرکت هند در آور ۴۹ بازی با از دست دادن تمامی بازیکنان‌اش توانست ۲۵۲ دوش را انجام دهند و بازی را به تساوی بکشانند.

در این دیدار، شهزاد محمدی با درخشش در بخش توپ‌زنی توانست ۱۲۴دوش را به سود تیم‎اش، انجام دهد.

در آخرین آور این دیدار، راشد خان به توپ اندازی پرداخت و با خارج کردن دهمین بازیکن هند، نتیجۀ این بازی را به تساوی کشانید.

هندوستان در چهار رقابت پیشین این جام در برابر پاکستان، هانگ کانگ، بنگله دیش و یکبار دیگر پاکستان، نه تنها که برنده شد بلکه تمام این تیم‌ها را در کمترین آوور با بیشترین تفاوت دوش، شکست داد.

به این اساس، ببرهای آبی کشور در مجموع با دو پیروزی در برابر سریلانکا، بنگله دیش، دو شکست در برابر پاکستان، بنگله‌دیش و یک تساوی در برابر هند به کارش در رقابت‌های جام آسیایی، پایان داد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد