Share/Save/Bookmark

کد مطلب :68218
تاریخ انتشار : پنج شنبه 12 ميزان 1397 ساعت : 13:11:46

دکتور عبدالله با رییس جمهور اندونیزیا ملاقات کرد

دکتور داکتر عبدالله عبدالله؛ رئیس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان صبح امروز با جوکو ویدودو رییس جمهور اندونیزیا در قصر ریاست جمهوری این کشور دیدار کرد.
رییس جمهور اندونیزیا از پیام تسلیت و هم‌دردی رئیس اجراییه به خاطر زلزله و سونامی در این کشور تشکر کرد و تاکید نمود که تلاش برای کمک و رسیدگی به آسیب دیدگان جریان دارد.
داکتر عبدالله عبدالله در این دیدار بر گسترش روابط اقتصادی-تجارتی میان دو کشور و سرمایه‌گذاری شرکت‌های اندونیزیایی در افغانستان تاکید کرد.
رئیس اجراییه در ادامه صحبت‌های خود افزود که از اتاق‌های تجارت اندونیزیا دعوت کرده است تا از افغانستان دیدن نمایند و زمینه‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش معادن، احجار کریمه، انرژی، زیرساختارها و خدمات را از نزدیک ارزیابی نمایند.
رئیس اجراییه در بخش دیگر از صحبت‌های خود از علاقمندی و کمک رییس جمهور اندونیزیا به روند صلح و میزبانی از نشست مشترک علمای افغانستان، پاکستان و اندونیزیا به این مناسبت تشکر و قدردانی کرد.
رئیس اجراییه با اشاره به جایگاه قابل احترام اندونیزیا در میان کشورهای اسلامی و کسب عضویت شورای امنیت سازمان ملل در آینده، تاکید کرد که اندونیزیا می‌تواند در روند صلح و دست یافتن به استقرار منطقه‌ای نقش فعال‌تری ایفا نماید.
رییس جمهور اندونیزیا با استقبال از صحبت‌های رئیس اجراییه گفت که اندونیزیا از روند صلح و آشتی در افغانستان حمایت می‌کند و در این راه به تلاش‌های خود ادامه می‌دهد. رییس جمهور ویدودو همچنان علاوه کرد که خواهان تأمین صلح و استقرار در افغانستان و منطقه است و نشست سه جانبه علما را در اندونیزیا گامی در راه دست یافتن به مصالحه دانست.
رییس جمهور ویدودو اعتماد سازی برای دست یافتن به صلح را اساسی خواند و تاکید کرد که نشست سه جانبه علما نخستین گام در این راه بود. رییس جمهور ویدودو همچنان افزود که چالش‌ها در راه دست یافتن به صلح فراوان اند و ما ناگزیرهستیم به رغم دشواری‌ها به تلاش‌های خود ادامه دهیم.
رییس جمهور اندونیزیا از طالبان و سایر گروه‌های در گیر خواست تا از جنگ مسلحانه دست بکشند و برای حل مسایل از مذاکره و روش‌های مسالمت‌آمیز استفاده نمایند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد