Share/Save/Bookmark

کد مطلب :68424
تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 ميزان 1397 ساعت : 10:51:42

صندوق حمایت از خبرنگاران افغانستان افتتاح شد

صندوق حمایت از خبرنگاران افغانستان روز گذشته طی مراسمی در ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان افتتاح شد.

این صندوق که برای حمایت از خبرنگاران اختصاص دارد، روز گذشته با کمک میلیون افغانی از سوی رییس‌جمهور و اختصاص ۱۰ میلیون افغانی از بودجه حکومت گشایش یافت.

رییس جمهور غنی در مراسم افتتاح این صندوق گفت که برای تقویت و توسعه صندوق حمایت از خبرنگاران، امکانات بیشتری فراهم خواهد شد. او به وزرات مالیه هدایت داد تا برای اختصاص کمک سالانه از بودجه حکومت، مکانیزم‌های لازم را ترتیب نمایند.

محمد اشرف غنی هم چنین از مالکان رسانه‌ها خواست که در احیای این صندوق سهم فعال داشته باشند و برای کارمندان شان نیز بیمه را در نظر بگیرند.

رییس‌جمهور افغانستان افزود که امیدوار است تا این صندوق، توجه ویژه ای به خانواده های شهدای رسانه‌ها داشته باشد چرا که خانواده‌های شهدای رسانه‌ها در وضعیت بد مالی قرار داشته و نیاز به حمایت دارند.

سرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری افغانستان هم ایجاد صندوق حمایت از خبرنگاران را برای حمایت از خبرنگاران و خانواده‌های شان بسیار مهم دانست.

معاون دوم ریاست‌جمهوری، از جوان بودن و داشتن تحصیلات دانشگاهی به عنوان دو ویژگی امیدوار کننده در میان خبرنگاران افغانستان یاد کرد و از خبرنگاران و رسانه‌ها خواست که در روند ملت سازی و تحکیم دموکراسی و منافع ملی نقش فعال و موثرتری داشته باشند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد