Share/Save/Bookmark

کد مطلب :68430
تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 ميزان 1397 ساعت : 15:45:35

هزینه پاسپورت الکترونیک در ایران برای مهاجرین افغانستانی 20 دالر شد

سفارت افغانستان در تهران با انتشار بیانیه‌ای در این مورد، از تخفیف ۸۰ درصدی صدور پاسپورت الکترونیک برای همه اقشار مهاجرین کشور در ایران خبر داده است.

در یک بیانیه سفارت افغانستان در تهران آمده است: “پیرو درخواست‌ها و گزارش‌های سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، پیشنهاد مقام محترم وزارت امورخارجه و منظوری مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان؛ سر از روز شنبه مورخ ۲۸ میزان ۱۳۹۷، مطابق با ۲۰ اکتبر ۲۰۱۸، خدمات صدور پاسپورت الکترونیک برای اتباع افغانستان ساکن در ایران به مبلغ ۲۰ دالر ارائه می‌گردد”.

همچنین سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد مقدس، با بیان اینکه هزینه دریافت پاسپورت الکترونیک از یک صدو بیست دالر به بیست دالر کاهش یافته است، گفت: از روز شنبه، مهاجرین افغانستانی ساکن ایران، در بدل دریافت یک جلد پاسپورت الکترونیک (پنج ساله) بیست دالر پرداخت می کنند.

سید نورالله راغی؛ سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد مقدس، با بیان اینکه هزینه دریافت پاسپورت الکترونیک از یک صدو بیست دالر به بیست دالر کاهش یافته است، گفت: از روز شنبه 28 / 07 / 1397، مهاجرین افغانستانی ساکن ایران، در بدل دریافت یک جلد پاسپورت الکترونیک (پنج ساله) بیست دالر پرداخت می کنند.

سر کنسول جمهوری اسلامی افغانستان گفت: پس از سعی و تلاش وزیر خارجه و رایزنی رئیس اجراییه، رئیس جمهور غنی با این خواست موافقت کرده است.

وی  ضمن قدردانی از این تصمیم دولت گفت: کنسولگری به عنوان پل ارتباطی بین مهاجرین و دولت، وضعیت اقتصادی مهاجرین برای دولت منعکس و دولت نیز با در نظر داشت وضعیت مهاجرین، فیصله نموده است تا هزینه دریافت پاسپورت الکترونیک فقط در ایران، بیست دالر باشد.

سید نورالله راغی در عین حال تصریح کرد که از این پس، تخفیفاتی که برای اقشار مختلف برای دریافت پاسپورت در نظر گرفته شده بود نیز حذف می گردد.

این در حالی است که پیش از این، مهاجرین افغانستان در ایران به دلیل افزایش چند برابری ارزش دالر در مقابل واحد پول ایران، نسبت به ارائه خدمات سفارت و کنسول‌گری‌های کشور به دالر، انتقاد کرده‌ بودند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
محمد
دوشنبه 24 سرطان 1398
سلام من پاسپورت دارم خانومم کارت امایش دارت بچم ندارت اقدامکردم میگه خانومت کارتیشه تبدیل به پاسپورت کند بعد مااجازه میدهیم بچهت مداریک بیگرت من چند بار سفارت اقدام کردم ولی سفارت جواب دورست به من نداده حالا من چکارکنم

با سلام. برای گرفتن پاسپورت مراحلی دارد که باید شما طبق قوانین سفارت عمل کنید. برای گرفتن پاسپورت نیاز به تذکره و یا تثبیت هویت دارید که با گرفتن نوبت از طریق اینترنت به سفارت رفته و طبق قانون سفارت برای گرفتن پاسپورت اقدام کنید. رفتن به سفارت بدون گرفتن نوبت از طریق سایت هیچ کس جوابگوی شما نخواهد بود. شرایط گرفتن تذکره و ... در سایت سفارت موجود است. http://www.appstehran.com
صغری حسینی
دوشنبه 17 سرطان 1398
سلام خسته نباشید ببخشید من فرزندم فقط گواهی ولادت دارد ایا برای فرزندم ثبت نام لازم است؟
بله، برای ایشان هم باید از سفارت پاسپورت بگیرید
محمد
يکشنبه 9 سرطان 1398
سلام من پاسپورتم قدمی هست بیست روزی دیکه وقت داره برای تعویض پاسپورت جدید باید چیکار کنم یا ثبت نام کنم یا به سفارت مراجعه کنم لطفا راهنمای کنید متشکرم
با سلام. در حال حاضر شما می توانید به سفارت یا کنسولگری مراجعه نموده و جهت تمدید یکساله همان پاسپورت اقدام نمایید... بعد از تمدید حتما اقدام به گرفتن پاسپورت جدید نمایید.
عبدالله نورزهی
جمعه 28 جدي 1397
سلام من دانشجو هستم وترم اولمو مرخصی گرفتم ۴ ماه است که من دنبال پاسپورت دانشجویم هستم و۱ماه هست که idام را به شماره TEH2030021830 گرفته ام ولی هنوز پاسپورتم نیامده

حداکثر 45 روز الی 2 ماه طول می کشد تا پاسپورت به تهران برسد.
حسن
پنج شنبه 29 قوس 1397
سلام این پاسپورتهای را به فاقد مدرک استن میدهد یا نه باتشکر
محمد
جمعه 27 ميزان 1397
سلام .برای گرفتن این پاسپورت ها به کجا باید نراجعه کنیم؟

به سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، یا قنسولگری‌های موجود در ایران
محمد
پنج شنبه 26 ميزان 1397
سلام ، ازبابت کاهش هزینه ی پاسپورت برای مهاجرین صمیمانه تشکر میکنم ، خداوند بانیان این قضیه را جزای خیر عطا کند ..
Mohammad
چهار شنبه 25 ميزان 1397
سلام.آیا کسانی که پاسپورت خانوار دارن هم باید از این پاسپورت های الکترونیکی دریافت کند.

بله، نهایت تا دوسال دیگر پاسپورتهای خطی بی اعتبار خواهد شد