Share/Save/Bookmark

کد مطلب :68682
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 عقرب 1397 ساعت : 12:06:21

بازداشت طالبان جعلی در پیوند به مذاکرات صلح

گروه طالبان اعلام کرده است که دو نفری را که به نمایندگی از این گروه وارد گفتگوهای صلح با حکومت افغانستان شده بودند را بازداشت کرده‌ است.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان گفته که این افراد جعل‌کار از نام امارت اسلامی استفاده کرده و خودشان را نماینده گروه طالبان معرفی کرده بودند.

سخنگوی گروه طالبان گفته است: "ملاسخی داد و عبدالمالک فتاحی دو تن جعل کاران که از نام امارت اسلامی استفاده می‌کردند با تمام اسناد جعلی آنها که به شکل جعلی و کذب به امارت اسلامی منسوب شده بود، دستگیرشدند."

گروه طالبان ویدیوی اعترافات این دو نفر را نیز نشر کرده که در این ویدیو آنان از رهبران طالبان معذرت‌خواهی کرده و خواهان بخشش می‌شوند.

گروه طالبان گفته است که ملاسخی‌داد و عبدالمالک فتاحی، با اسناد جعلی به نمایندگی از این گروه با دولت افغانستان و شورای صلح در چندین مرحله ملاقات و مذاکره کرده اند‌.

این گروه ادعا کرده که این دوتن جعل‌کار، به نمایندگی از این گروه به برخی کشورهای منطقه از جمله ایران و ترکمنستان نیز سفر کرده و با منابع خارجی مذاکره کرده اند.
ملاسخی‌داد حقانی باشنده ولایت قندهار و عبدالمالک فتاحی باشنده ولایت بلخ می‌باشد.

حکومت و شورای عالی صلح تاکنون رسما در این باره واکنشی نشان نداده است اما در زمان حکومت حامد کرزی رئیس جمهور پیشین کشور نیز یک فرد دوکاندار از شهر کویته به نمایندگی از گروه طالبان وارد گفتگو با رهبری حکومت و شورای عالی صلح شده بود.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد