Share/Save/Bookmark

کد مطلب :69080
تاریخ انتشار : چهار شنبه 7 قوس 1397 ساعت : 08:56:20

ترفند دولت در تضعیف علی‌پور و سناریوی سپردن تعهد

اگرچه امنیت ملی و تیم همدست او از جمله سرور دانش به دنبال تحقیر و تضعیف علیپور بوده اند و نیز سعی بر درست کردن بینی خمیری برای خود و طرف دولت داشته اند و همچنان تلاش صورت گرفته است تا به نحوی علیپور را در اختیار داشته باشند.

از دیروز ۶ قوس به این طرف متن و کلیپ تعهدات فرمانده علیپور به امنیت ملی، در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دست به دست میگردد.
در بدو امر احساس کردم آقای علیپور کار اشتباهی کرده است که با وصف آنهمه اقتدار گذشته و حمایت های وسیع مردمی از سوی شخصیتهای حقیقی و حقوقی در روزهای ۴ و ۵ قوس از وی، اینگونه ذلیلانه به کارهای نکرده اعتراف نموده و از موضع ضعف، به امنیت ملی تعهد سپرده است.

نگاه عمومی نیز نسبت به این تعهدات همان احساسی بود و است که اینجانب آن را بیان کردم اما وقتی خوب دقت کردم و متن را چند بار خواندم نگاهم عوض شد و به این نتیجه رسیدم که نه تنها آقای علیپور در این تعهدات کار اشتباهی مرتکب نگردیده بلکه کار بس نیکویی انجام داده است.

اگرچه امنیت ملی و تیم همدست او از جمله سرور دانش به دنبال تحقیر و تضعیف علیپور بوده اند و نیز سعی بر درست کردن بینی خمیری برای خود و طرف دولت داشته اند و همچنان تلاش صورت گرفته است تا به نحوی علیپور را در اختیار داشته باشند که در مواقع لازم از جمله در ایام انتخابات مورد بهره برداری قرار بدهند و علیپور  نیز نباید همین مقدار تعهد را به صورت متنی و تصویری ارائه میداد، چرا که وی آدم مجرم و خطاکاری نبوده است تا با سپردن تعهد، قول و قرار بگذارد که دیگر مرتکب آن خطاها نمی گردد اما دقت به بندها، مواد و کلمات و جملات تعهدنامه نشانگر آن است که با توجه به اتهامات وارده به آقای علیپور از سوی دولت، وی مجبور بوده است تا به هر نحو ممکن و به هر شکلی که افکار عمومی بخواهد، ثابت کند که تمام اتهامات وارده دروغی بیش نیست و صرفا به جهت بدنام کردن، تضعیف و درنهایت حذف آقای علیپور از صحنه مطرح گردیده است.

آقای علیپور در این تعهد نامه خواسته است به مردم خود و جهان ثابت کند که همانگونه که بارها اعلام کرده، نیروی مخالف حکومت نه، بلکه حامی آن بوده و در عرصه های مختلف به ویژه نظامی در برابر دشمنان مردم و حاکمیت قرار داشته، وی در این متن کاملا به دنبال این مطلب است که بفهماند او و یارانش تحت هیچ شرایطی مرتکب زورگویی، اخاذی و جنایت حقوق بشری نشده و حاضر است در هردادگاهی به دفاع از خود و یاران خویش بپردازد.

علیپور در سپردن تعهد، نه مرتکب اشتباه شده است و نه از خود ضعفی نشان داده و نه اعتراف به گناه و خطایی کرده است بلکه مرتب و پی هم گفته است که اگر دولت یا افراد حقیقی و حقوقی علیه او هر ادعایی در هر محکمه ای داشته باشند حاضر به پاسخگویی است و قطعا اینگونه برخورد آقای علیپور حکایت از پاکی و صداقت او دارد نه نشانه ضعف و درماندگی او.

پیشتر تاکید شد که اگرچه علیپور به هیچ وجه نباید حاضر به سپردن تعهد اینچنینی می شد اما قطعا از یکطرف با دغل بازی و نیرنگ کاری خودی های مرتبط با آنها مواجه گردیده و از طرف دیگر تحت فشار و مسلما ضرب و جرح نیروهای امنیت ملی قرار داشته تا برای توجیه و بینی خمیری بازداشت و سپس آزادی وی مجبور به سپردن این تعهد شود و از طرف دیگر آقای علیپور خود را ملزم دانسته است تا به هرشکل ممکن از خود دفاع کند و برای این امر جهت حضور در هرجایی که دولت بخواهد اعلام آمادگی نماید،  اما او به هیچ روی، در دادن این تعهد از خود ضعفی نشان نداده است، به همین خاطر است که افکار عمومی به ویژه حامیان آقای علیپور نباید در دام فضاسازی های امنیت ملی و تیم همراه آن از جمله سرور دانش بیفتند و به طور ناخواسته به تضعیف آقای علیپور اقدام کنند.

امنیت ملی مجبور شده است تا علیپور را آزاد کند اما از یکسو باید بهانه ای برای آزادی او درست می کرد و از سوی دیگر شرایطی را به بار می آورد تا بتواند در اینده از علیپور استفاده کند اما جای شکی نیست که در این میان، امنیت ملی و طراحان دیگر این حادثه در پشت سر آن، چه عناصر و حلقات داخلی و چه دست های خارجی، بازنده هستند آنهم در چند عرصه؛ از یکسو باعث بزرگی بیش از پیش علیپور گردیدند و اکنون او قهرمان ملی کشور شد، به گونه ای که تحت هیچ شرایطی، مردم  از او دست بردار نخواهند بود و شاید در تاریخ کشور هیچ فردی مثل علیپور مورد اقبال عموم اقشار نبوده است و از طرفی دیگر حاکمیت در گذشته در میان پشتون، تاجیک، ازبک و سایر اقوام جایگاهی نداشت و تنها مردم هزاره بود که تحت هرشرایطی در همه مناطق محل سکونت خود از حاکمیت دفاع می کردند اما با حرکت ناسنجیده دستگاه های حکومت از جمله امنیت ملی، اینک این مردم نیز نسبت به حاکمیت بی باور گردیده، ازین پس با تمام اقدامات آن با شک و تردید برخورد خواهند کرد.

بنابراین به حاکمیت توصیه میکنم به جای تداوم مسیر پر از اشتباه خود علیه مردم به ویژه هزاره ها، به سرعت به فکر تصحیح اشتباهات خود بیرون شود، در غیر آن به سرنوشت حکومتهای خودکامه و دیکتاتور گرفتار خواهد آمد و از مردم عزیز خود نیز میخواهم که دست از حمایت علیپور، این قهرمان ملی برنداشته و با طرفندهای چند نفر آدم عقده ای و خودکم بین و اجیر مرتبط به دستگاه های مختلف دولت از جمله امنیت ملی، خود را نباخته، به تضعیف آقای علیپور و روند حمایت از وی  نپردازند، با بلکه ترتیباتی اتخاذ شود تا این همسویی و انسجام ملی حفظ گردیده،  با دوری از خشونت و دست بردن به اسلحه و ایجاد خسارت بر ابنیه دولتی و غیر دولتی و جلوگیری سوء استفاده کنندگان از  این حرکت خودجوش، صفوف قیام مدنی خود را همچنان محکم و استوار نگهدارند و با متانت و بزرگواری، به طرح مطالبات مشروع و قانونی و به دست آوردن آن اقدامات معقول و منطقی در پیش داشته باشند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
رضا
پنج شنبه 8 قوس 1397
این بافته ای شما برای خود شما از باب تمرین نوسندگی ، نیکوست؛ ولی عبد الغنی واقعا دیگر بنده غنی شده است. در صورت عدم تمکین از حکومت، با تشکیل یک دادگاه صوری، به جای مفرستد که پایین تر از قیسار باشد. اصلا لازم نیست دنبال یک اشجی بی گردد تا مانند دوستم را متهم کند، حتی مثلا یک فاحشه از حکومت چند قیران پول بی گیرد و علیه عبد الغنی شکایت تجاوز کند کافی است برای نابودی ایشان؛ چون با امضاء تعهدش دادگاه نادعادلانه ای دولت غنی را به رسمیت شناخته. دیگه کاری شمشیر پلاستیکی تمام است، واقعا بنده اشرف غنی ای بی شرف شده است .... #شیرمردن بِه از زندگی #روباه_گونه آخ! افسوس خون و جان و مال مردم ساف و ساده یک دل و یک رنگ دیزنگی لعل و سرجنگل و بامیان و جاغوری و کابل و مزار ... آری! مردم ما ثابت کردند که نه تنها علی پور و هر کسی که صادقانه ازهویت ملی دینی و امنیتی آنان دفاع نمایند، در هر پست و مقام، از هر قوم و نژاد و مذهب این مرز بوم که باشند، قدرش را میدانند، فرق نمی کند شهید عبدالرزاق پشتون باشد یا تاجک و هزاره ، اصل خدمت آگاهانه و مردانه است. متأسفانه از جنبش روشنایی تا #عبدالغنی، (شهرت علی پورعلی پور دروغ در آمد، همان عبدالغنی اسم مناسب قومندان #شمشیرپلاستکی است) دارند از احساسات پاک مردم رهرو شهید مزاری، جیب شان را پور می کنند مثل خیلی های قبل از آنها .... مردم ما آماده پذیرش یک رهبر رهرو راست و درستِ شهید مزاری گونه هستند که همانند یاران راستین او شهید ابوذرها و شهید هاشمی هایش ...، با مردم تا سرکشیدن جام شهادت، راست قامت و با لحیه و ریشِ مردانه ای رهروان و یاران شهیدِ شهیدمزاریراست و درست ایستاده باشد ... نه تا سرحد مال و مقام .