Share/Save/Bookmark

کد مطلب :69362
تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 قوس 1397 ساعت : 16:51:51

فوزیه کوفی: خواستار برگزاری مجدد انتخابات در بدخشان هستیم

در صورتی که افراد و یا هم کمیسیون شکایات انتخاباتی، نتوانند ادعاهایشان را ثابت نمایند، خواستار برگزاری مجدد انتخابات در بدخشان هستیم.
فوزیه کوفی؛ یکی از نامزد کاندیدهای انتخابات پارلمانی که از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان به دلیل داشتن افراد مسلح غیر مسئول حذف شده بود، می‌گوید : رسماٌ علیه رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی و دو تن از ولسوالان ولایت بدخشان به دادستانی کل اقامه دعوا کرده است.
فوزیه کوفی؛ نماینده مردم بدخشان در پارلمان طی یک کنفرانس خبری به رسانه گفت که برای تحقق عدالت، ضایع نشدن حقوق مردم که از آن نمایندگی می‌کنم، اعاده حیثیت و رفع اتهامات علیه آقای آریایی؛ رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی و سایر افراد دخیل در قضیه‌ی حذف سیاسی، شکایتم را در این مورد به مراجع عدلی و قضایی از جمله اداره دادستانی کل رسما درج کرده‌ام.
بانوکوفی تاکید کرد که ادعا کمیسیون شکایات انتخاباتی بی اساس بود از همین رو من رسماٌ علیه رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی و دوتن از ولسوالان ولایت بدخشان به دادستانی کل عرضه کردم.
خانم کوفی گفت اشخاص مشخصی  به پروسه‌ی ملی ضربه زده‌اند، که  من برعلیه این افراد در مراجع عدلی و قضایی شکایت درج کرده ام  تا تحقق عدالت و به کیفر رسیدن افراد که موجب محروم شدن شهروندان کشور از حقوق قانونی شان که حق رای است، به مبازرات قانونی و مدنی ادامه می‌دهم.

وی خاطرنشان کرد کسانی که بدون شواهد، مدار ک و اسناد معتبر ادعا کرده‌اند و ثابت نتوانسته‌اند در کنار مجازات باید خسارت وارده را جبران نمایند.
در صورتی که افراد و یا هم کمیسیون شکایات انتخاباتی که نتوانند ادعاهایشان را ثابت نمایند، ما خواستار مجدد برگزاری انتخابات در بدخشان هستیم.
موصوف علاوه کرد که چندین بار به دادستانی کل مراجعه کردم اما  پاسخ قناعت بخش دریافت نکرده ام به همین اساس من مجبورشدم که وکیل مدافع بین المللی برای خود بگیرم تا از حقوق من دفاع نماید، و در ضمن آن فشار بالای حکومت نیز زیاد شود.
وی تاکید کرد که وکیل مدافع من این موضوع را جدی پی‌گیری می کند چون این موضوع برای نهاد بین المللی که افغانستان عضویت آنان را دارد بسیار مهم می باشد. ‏‎
بانو کوفی افزود که برگزاری مجدد انتخابات بدخشان برای این‌که من به شدت علاقه‌مند رفتن به پارلمان باشم را نمی‌طلبم، بلکه برای این‌که عدالت تحقق پیدا کند و دیگر هیچ‌کس به سادگی نتواند؛ دست به اقدامات غیر قانونی و غیر مسؤلانه بزند برگزاری دوباره انتخابات ولایت بدخشان را می‌خواهم.
وی در اخیرسخنان خود گفت طی چهار ماه گذشته هیچ‌گونه پاسخ واضح و روشن از سوی کمیسیون‌های انتخاباتی به ما داده نشد، بنابرین ما خودمان دست به اقدامات دادخواهانه و حق طلبانه زده‌ایم. تا رفع اتهامات، اعاده حیثیت و مجازات شدن آقای آریایی رییس کمیسیون شکایات انتخاتی و دو تن از افراد محلی که بر علیه شان شکایت درج شده به دادخواهی و اقدامات عدالت خواهانه مان ادامه می‌دهم.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد