Share/Save/Bookmark

کد مطلب :69370
تاریخ انتشار : شنبه 24 قوس 1397 ساعت : 06:30:22

دوستم رسما حمایت خود را در انتخابات آینده ریاست جمهوری از اشرف غنی اعلام کرد

سخن‌گوی حزب جنبش، می‌گوید تاکنون معاون نخست رییس‌جمهور در بارۀ این‌که بار دیگر از غنی در انتخابات پشتیبانی کند یا نه تصمیمی نگرفته است.

قرار است تا یک هفتۀ دیگر روند ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شود.

سخن‌گوی حزب جنبش ملی، می‌گوید که در دیدارهایی که میان رییس‌جمهور غنی و جنرال دوستم انجام شده‌اند، رییس‌جمهور از او خواسته است تا در انتخابات آیندۀ ریاست‌جمهوری نیز از تکت انتخاباتی وی پشتبانی کند.

بشیر احمد ته‌ینج، می‌افزاید که تاکنون اما معاون نخست رییس‌جمهور در بارۀ این‌که بار دیگر از غنی در انتخابات پشتیبانی کند یا نه تصمیمی نگرفته است: «رییس‌جمهور هم تا حال منتظر تصمیم معاون صاحب است که خود معاون صاحب چه تصمیم می‌گیرند. بلی! آن‌ها (رییس‌جمهور) علاقمندی برای ساختن تیم با معاون صاحب را دارند.»

ریاست جمهوری در این باره چیزی نمی‌گوید، اما شماری دیگر از نامزدان احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری از آماده‌گی‌های شان برای ثبت نام در انتخابات ریاست‌جمهور سخن می‌زنند.

شیدا محمد ابدالی، یکی از این نامزدان احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری است: «صحبت‌هایی را که با مردم دارم در بارۀ تکتم نیز است؛ نظریات مردم را می‌خواهم که داشته باشم که آنان چه قسم تکت می‌خواهند.»

در همین حال، کمیسیون مستقل انتخابات از نهایی شدن برنامۀ عملیاتی انتخابات ریاست جمهوری و آماده‌گی‌های این نهاد سخن می‌زند.

سید حفیظ الله هاشمی، کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات در این باره بیان داشت: «آماده‌گی‌های که لازم بود در این کار پلان عملیاتی بود و آموزش کارمندان ما بخاطر ثبت نام که خوشبختانه پلان عملیاتی از طرف کمیسیون مستقل انتخابات تصویب شد.»

تاکنون رییس جمهورغنی، محمد حنیف اتمر و شیدا محمد ابدالی آماده‌گی شان را برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری ۳۱ حمل سال آینده اعلام کرده‌اند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد