Share/Save/Bookmark

کد مطلب :69376
تاریخ انتشار : شنبه 24 قوس 1397 ساعت : 07:11:22

مردی‌که در هرات از رییس‌جمهور عدالت خواست در زندان است!

خانوادۀ رییس زازی - مردی‌که روز پنجشنبه گذشته در پایان سخنرانی رییس‌جمهور در هرات خواهان عدالت شد - می‌گویند که رییس زازی از سوی نگهبانان رییس‌جمهور بی‌رحمانه لت و کوب شده است و اکنون نیز در بند نیروهای دولتی است.

اعضای خانوادۀ رییس زازی، می‌گویند که چندین بار برای رسیده‌گی به خواست شان به نهادهای دولتی، حتا تا ریاست‌جمهوری عریضه کرده بودند، اما کسی به داد شان نرسید. به همین دلیل، رییس زازی تلاش کرد تا عریضه‌اش را مستقیم به خود رییس‌جمهور برساند که از سوی نگهبانان رییس‌جمهور لت و کوب شد.خانوادۀ رییس زازی، باشنده‌گان اصلی ولایت پکتیا استند و اکنون در ولایت هرات زنده‌گی می‌کنند.

جهاد گل ملنگ زوی، برادر رییس زازی، می‌گوید برادرش پس از آن‌که صدای عدالت بلند کرد، از سوی نگهبانان رییس جمهور لت کوب شد و اکنون در زندان است.
 
تصویرهایی‌که در رسانه‌های اجتماعی پخش شده‌اند، نشان می‌دهند پس از آن‌که رییس زازی صدای عدالت خواهی‌اش را در پایان سخن‌رانی رییس‌جمهور بلند می‌کند، رییس‌جمهور به سرعت به سوی او می‌رود و با صدای بلند با او حرف می‌زند. در این تصویر هم‌چنان دیده می‌شود که رییس‌جمهور کسی را با سیلی می‌زند، اما مشخص نمی‌شود که چه کسی را.

تصویر دیگری که به رسانه‌های اجتماعی پخش شده‌‎، لحظاتی پس از این رویداد را نشان می‌دهد که محافظان ویژۀ رییس‌جمهور، فردی را که گفته می‌شود رییس زازی است، در بیرون از محوطۀ سالونی که در آن رییس‌جمهور سخنرانی می‌کرد، با زور بداخل یک موتر نظامی می‌برند و به جای نامعلومی انتقال می‌دهند.

این برخورد محافظان رییس‌جمهور با یک مردی که برای عدالت خواهی صدایش را بلند کرده بود، با واکنش‌هایی روبه‌رو شده است.

سازمان حقوق بشر افغانستان، برخورد نگهبانان رییس‌جمهور را با رییس زازی خلاف تمامی قوانین بشری می‌داند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد