Share/Save/Bookmark

کد مطلب :69484
تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 قوس 1397 ساعت : 16:16:07
واکنش روسیه به خروج نیروهای آمریکا از سوریه؛

پوتین: در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه وجود ندارد

رئیس‌جمهور روسیه در کنفرانس خبری سالانه خود تأکید کرد، در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه وجود ندارد... آمریکا به طور معمول اعلام می‌کند که از افغانستان نیز در حال خروج است اما این اتفاق هنوز نیفتاده است.

رئیس‌جمهور روسیه در واکنش به موضوع خروج نیروهای آمریکا از سوریه که اخیرا در رسانه‌ها از جانب برخی مقامات آمریکایی مطرح شده پرداخت و تأکید کرد: «در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از خروج نیروهای آمریکایی از سوریه وجود ندارد... آمریکا به طور معمول اعلام می‌کند که از افغانستان نیز در حال خروج است اما این اتفاق هنوز نیفتاده است».

وی ادامه داد: «این خطر وجود دارد که تروریست‌ها از سوریه به افغانستان منتقل شوند و از آنجا به فعالیت‌های تروریستی خود ادامه دهند».

پوتین درباره شکست تروریست‌های داعش تأکید کرد: «من با رئیس‌جمهور آمریکا موافقم که این گروه تروریستی ضربه سنگینی را در سوریه متحمل شده است، اما به هر حال این احتمال نیز وجود دارد که آنها مقر فرماندهی خود را جا به جا کنند و به افغانستان بروند».

وی ادامه داد: «ما در میانه فرایند سیاسی در سوریه هستیم و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا کمیته قانون اساسی این کشور هر چه سریعتر تشکیل شود...من امیدوارم که ما در مرحله نهایی این فرایند باشیم و به زودی این کمیته تشکیل شود».

رئیس‌جمهور روسیه مجددا به موضوع نیروهای آمریکا در سوریه پرداخت و تأکید کرد: «آمریکا نه مجوز سازمان ملل و نه تأیید دولت سوریه را برای حضور در خاک این کشور نداشت و اگر حالا تصمیم به خروج از این منطقه گرفته قطعا تصمیم درستی اتخاذ کرده و ما به این تصمیم احترام می‌گذاریم».


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد