Share/Save/Bookmark

کد مطلب :69875
تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 جدي 1397 ساعت : 18:37:12

طالبان چند هزار نیرو در افغانستان دارد؟

تحقیقات یک استاد دانشگاه در دانشگاه سلطنتی لندن نشان می‌دهد که شمار اعضای طالبان بسیار بیشتر از برآوردهایی است که مقامات آمریکایی از تعداد نیروهای این گروه دارند.

طالبان در حال پیشروی و کسب مناطق بیشتر است و اکنون این گروه در قوی‌ترین حالت خود در 17 سال گذشته و از زمان آغاز جنگ در سال 2001 قرار دارد.

برآوردهای مقامات آمریکایی حاکی از آن است که شمار اعضای طالبان از 20 هزار نفر در سال‌های اخیر به 60 هزار نیرو در سال 2018 افزایش یافته است، اما «آنتونیو گیوستوزی» استاد دانشگاه سلطنتی لندن معتقد است که این آمار بسیار بیشتر از میزان اعلام شده است.

براساس تحقیقات گیوستوزی که بارها تحقیقات متعددی را درباره طالبان انجام داده است این گروه حدود 150 هزار نیرو دارد که 60 هزار نفر آن‌ها اعضای تمام وقت و بقیه نیروها نیز اعضای محلی و نیمه وقت طالبان هستند.

به گزارش «تی.آر.تی»، حدود 50 هزار نفر از اعضای این گروه در زمینه اطلاعات، تدارکات، تبلیغات، دادگستری و دیگر جوانب غیرنظامی طالبان فعالیت می‌کنند. این گروه در حوزه گسترده‌ای از مناطق روستایی افغانستان ارائه خدمات کرده و به جمع‌آوری مالیات و اعمال قانون می‌پردازد.

این استاد دانشگاه ادامه داد که از مجموع 150 هزار عضو طالبان، اعضای محلی این گروه به ندرت در خارج از روستاهای و محل اقامت خود می‌جنگند.

وی افزود، از نظر استراتژیک این اعضای تمام وقت و متحرک طالبان اهمیت دارند زیرا این نیروها حرفه‌ای‌تر بوده و برای حمله به شهرها و مواضع امنیتی به نقاط مختلف کشور اعزام می‌شوند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد