Share/Save/Bookmark

کد مطلب :70089
تاریخ انتشار : شنبه 29 جدي 1397 ساعت : 18:26:16

بازداشت «مرضیه هاشمی» اوج نژاد پرستی دولت آمریکا را نشان می دهد

نویسنده و فعال حقوق بشر لبنانی گفت که مرضیه هاشمی دارای شخصیت قوی بوده و رفتار حکومت آمریکا وی را نمی شکند.

زینب مهنا از دوستان مرضیه هاشمی -- گوینده آمریکایی الاصل ایرانی شبکه پرس تی وی -- است که اخیرا توسط نیروهای امنیتی آمریکا بازداشت شده است؛ این فعال حقوق بشر لبنانی می گوید با هاشمی بدرفتاری شد و حجابش را به زور درآورده و لباسهای نامناسب به وی پوشاندند، مرضیه هر بار که به آمریکا می رفت در معرض محدودیت واقع می شد که اینبار شدیدتر بود و در اتاق بازجویی زندانی شد.

مهنا تصریح کرد که نیروهای امنیت آمریکا با بی حرمتی به هاشمی و دینش سعی در تخریب روحیه او داشتند، آنها حتی به او پابند زدند؛ این اقدام آنها به این دلیل است که سیاه می باشد و این نشانه نژادپرستی دولت آمریکا است.

وی گفت که پابند فقط به جنایتکاران خطرناک برای جامعه استفاده می شود که هاشمی اصلا اینطور نیست و همه وی را می شناسند.

مهنا خاطر نشان نمود که رفتار آمریکاییان نشانه واقعیت سیاستهای دولت ترامپ ضد شهروندان آمریکایی است این دولت ادعا می کند که طرفدار حقوق خبرنگاران است اما ضد آنان ظلم می نماید و دهها خبرنگار در دوره ترامپ در معرض بازداشت و ضرب و شتم واقع شده اند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
عبدالخالق
دوشنبه 1 دلو 1397
واقعا متاسفم، بارها امریکا مسلمانان را از امریکا منع کردند، و موانع برای مسلمانان ایجاد کردند، نژادپرستی فقط به خون نیست، بلکه ترامپ دشمن مسلمانان است. یا باید نوکر امریکا مثل عربستان باشیم و مدام پول و... بدهیم یا باید از لحاظ فرهنگی مثل امریکا باشیم...
نام
يکشنبه 30 جدي 1397
عجب دنیایی شده است یک نفر آمریکایی رفته آمریکا ودولت آمریکا وی را گرفته است حال این چه ربطی به نژاد پرستی داره تازه یک کشوری تبعه خودش را زندانی کرده است بوغ و کرنا کردن زندانی کردن یک زن آمریکایی توسط دولت آمریکا کجایش نژاد پرستی است.تصور کنید یک نفر ایرانی در یکی از شبکه های خارج از ایران بر ضد ایران خبر بخواند مگر قدرت و توان این را دارد که وارد ایران شود همین کاری که آمریکا با این زن کرده است را ایران انجام می دهد حال از شما سایت نویسان و خبر سازان می پرسم کجایش نژاد پرستی است تازه گفتن این اخبار دخالت در امور داخلی یک کشور حساب نمیشود؟