Share/Save/Bookmark

کد مطلب :70342
تاریخ انتشار : يکشنبه 14 دلو 1397 ساعت : 15:38:41

افرادی که در نشست مسکو دعوت شده اند

دومین نشست مسکو قرار است تا دوروز دیگر به حضور چهره‌های سیاسی، نماینده گان طالبان و برخی نهاد ها و افغان‌های مهاجر برگزار شود.

قرار است نشست مسکو به روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته روان در پایتخت روسیه به شمول رهبران سیاسی و نماینده گان طالبان برگزار شود.

برخی چهره های سیاسی در این نشست دعوت شده اند اما هنوز مشخص نیست که خودشان در نشست اشتراک خواهند کرد و یا نماینده گان شان و یا اینکه هیچ کسی؟


شخصیت های که در نشست مسکو دعوت شده اندبه ترتیب زیر اند:
۱ - حامد کرزی
۲ -گلبدین حکمتیار
۳– محمد محقق
۴ - حکمت خلیل کرزی
۵ - ملا عبدالسلام ضعیف
۶ - عطامحمد نور
۷ - شاه نواز تنی
۸ – محمد اسماعیل خان

اختر صافی و نادرشاه دو برگزارکننده این نشست گفته شده اند که آنان ادعا دارند که در این نشست دولت افغانستان و برخی نماینده گان افغان ها از کشورهای دیگر و هم ایران و پاکستان در این نشست دعوت شده اند.

حکومت افغانستان در این نشست اشتراک نخواهد کرد اما صبغت احمدی سخنگوی وزارت خارجه به تلویزیون یک گفته است که در مورد این نشست رایزنی ‌های وجود داشت و پیشاپیش حکومت اشتراک در این نشست را رد کرد. احمدی افزود که این نشست برای روند صلح افغانستان ناموثر است.

سفارت روسیه در کابل گفته است که این نشست از جانب دولت روسیه برگزار نمی شود و برخی افغان ها در این کشور این نشست را میزبانی کرده است.

محمد عمر داوودزی رییس دبیرخانه شورای عالی صلح گفته است که این شورا در نشست دعوت شده است اما بدلیل اینکه فرصت برای برنامه ریزی، کم است، در نشست حضور نخواهند داشت.

سخنگویان گروه طالبان به رسانه های تایید کرده اند که نماینده گان شان از دفتر قطر در این نشست اشتراک می کند اما اینکه کدام نماینده شان؟ مشخص نیست.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد