Share/Save/Bookmark

کد مطلب :70458
تاریخ انتشار : يکشنبه 21 دلو 1397 ساعت : 19:55:29
مولوی حبیب الله حسام:

انقلاب اسلامی ایران و پیروزی مجاهدین درافغانستان متعلق به تمام امت اسلامی است

رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان گفت: انقلاب اسلامی ایران و پیروزی مجاهدین در افغانستان، دو روز بزرگ برای امت اسلامی در سراسر جهان است این دو روز، نه به شیعه تعلق می‌گیرد و نه هم سنی، بلکه به امت اسلامی تعلق دارد.
 
از چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دانشگاه بین المللی المصطفی واحد کابل تحت عنوان "همایش علمی دستاورد های انقلاب اسلامی ایران" با حضور وزرای حکومت وحدت ملی، وکلای پارلمان، اساتید دانشگاه و حوزه، دانشجویان و دیگر اقشارجامه تجلیل به عمل آمد.

مولوی حبیب الله حسام؛ رئیس شورای اخوت اسلامی افغانستان امروز(یکشنبه) دراین  همایش گفت انقلاب اسلامی ایران و پیروزی مجاهدین در افغانستان دو روز بزرگ برای امت اسلامی در سراسر جهان است این دو روز نه به شیعه تعلق می‌گیرد و نه هم سنی بلکه به امت اسلامی تعلق دارد.
وی با بیان اینکه جهاد مردم افغانستان نیزتنها مربوط به ملت این سرزمین نمی شود افزود که درجهاد افغانستان کشورهای اسلامی نقش بسیار سازنده داشتند حمایت مالی و معنوی مجاهدین را کردند.
موصوف خاطرنشان کردکه امت اسلامی باید به جهاد مردم افغانستان و پیروزی انقلاب اسلامی ایران ببالند چون این دو روز تنها مربوط این دو ملت نمی شود بلکه برمی‌گردد به تمام امت اسلامی در سراسرجهان.

رئیس شورای اخوت اسلامی با ابراز اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پیروزی جهاد مردم افغانستان به شیعه و سنی ارتباط ندارد افزود که این دو پیروزی با جان فدایی های مسلمانان بدست آمده است ویک افتخار برای همه امت اسلامی در جهان است.

ایشان تصریح کردکه با پیروزی جهاد مردم افغانستان توطئه شرق خنثی شد اما توطئه غرب برملت مظلوم ما فرا رسید امروز  جوانان ما در دام توطئه های غرب می‌سوزند و جان می دهند ما در چهار سال گذشته  75 هزار جوان خود را از دست داده ایم.

آقای حسام با اشاره به اینکه مسلمانان درهرگوشه آسیب بیبند تمام امت اسلامی از آن متضرر می شوند و درهر کشوراسلامی که پیشرفت صورت بگیرد باعث افتخار برای همه کشورهای اسلامی می شود افزود که بعضی ها درک کم دارند می‌گویند پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ما چه ربط دارد.
به گفته این عالم دین ساختن اسلام ایرانی و اسلام افغانی کاردشمنان امت اسلامی می باشد چون امت اسلامی همه یکی اند هیچ تفاوت ندارند آنان که تفاوت روا میدارند مسلمان نیستند.

وی ابرازداشت: اسرائیل با همه این امکانات که در دست دارد و تمام ابرقدرت های جهان همرایش همکاردارد باز هم از ملت فلسطین هراس دارد، چون میداند که تمام امت اسلامی همراه مردم فلسطین همکاری دارند.
موصوف تاکید کردکه اگر نیروهای فلسطینی از طرف امت اسلامی تقویت نمی شود اکنون اسرائیل و دیگر کشورهای غربی دست به چپاول همه کشورهای اسلامی میزدند.

درهمین حال مولوی عبدالحکیم منیب سرپرست وزارت حج افغانستان نیز در این همایش صحبت کرد و افزود که پیروزی انقلاب اسلامی ایران الگوی شد برای سایر ملل های اسلامی در سراسر جهان.
سرپرست وزارت حج و اوقاف خاطرنشان کرد که  انقلاب اسلامی در ایران، این کشور را وارد مرحله جدیدی از زندگی سیاسی خودش کرد که امروزه دستاوردهای بزرگ درسطح دنیا دارد.

آقای منیب خواستار همکاری های مختلف از کشور ایران شده، ابراز داشت که بدون همکاری و استفاده از تجربیات همدیگر مسیر پیشرفت در این دو کشور اسلامی مقدور نخواهد بود.

مردم ایران با راه اندازی انقلاب به رهبری امام خمینی، 40 سال پیش از امروز در 22 دلو 1357 دولت شاهی آنکشور که توسط امریکا حمایت می‌شد را سرنگون و دولت جمهوری اسلامی ایران را تشکیل دادند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

همایش تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر جهاد مردم افغانستان در کابل برگزار شد
راز ماندگی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره)
گزارش سیا از سال‌های پایانی رژیم پهلوی ایران؛ «جعل آمار خودکفایی غذایی»
انقلاب اسلامی ایران منطقه و جهان را تغییر داد
اسلام امریکایی و انگلیسی آشکارا دعوت به الحاد نمی‌کنند، اما به نام اسلام به مسلمین از پشت خنجر می‌زنند
امام جمعه کابل: ایرانی ها قدر انقلاب خود را بدانند
داکتر عبدالله: موضع ایران در قبال صلح افغانستان قابل تقدیر است
پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افغانستان متأثر از فرمایشات، نظر، افکار و اندیشه‌های امام خمینی(ره) و روحیه انقلابی ایشان بود
پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیروزی اسلام، امت و تمام ستم دیدگان جهان بود/ ایران تأثیرگذارترین کشور منطقه است/ عربستان سعودی و امارات در یمن کاملا ناتوانند
تاثیر انقلاب اسلامی ایران در سراسر دنیا
بیداری اسلامی؛ تقابل اسلام و غرب برمبنای اندیشه سیاسی امام خمینی(ره)
انقلاب اسلامی ایران الگویی ارزشمند برای ملت افغانستان بود
انقلاب ایران و نقش آن در افغانستان
بازتاب «بنیادهای نظری» و «فلسفه سیاسی» امام خمینی(ره) در «اندیشه بیداری اسلامی»

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد