Share/Save/Bookmark

کد مطلب :70960
تاریخ انتشار : يکشنبه 19 حوت 1397 ساعت : 09:30:56
رهبر انصارالله یمن:

تکفیری‌ها بوسیدن کتف شاهزاده سعودی را جایز، ولی بوسیدن قبر پیامبر (ص) را شرک می‌دانند

رهبر انصارالله یمن طی سخنرانی خود به مناسبت فرارسیدن ماه رجب، ضمن هشدار در مورد امکان تحریف در هویت ایمانی، از تناقض تکفیری‌ها در مسائل دینی به شدت انتقاد کرد.

«سید بدرالدین عبدالملک الحوثی»، رهبر جنبش انصار الله یمن درباره تحریف و انحراف در هویت ایمانی یمنی‌ها هشدار داد.

به گزارش شبکه المسیره، او بامداد روز شنبه (۱۸ حوت) به مناسبت آغاز ماه رجب المرجب که در تاریخ اسلامی مصادف با مسلمان شدن یمنی‌ها بنا به دعوت امام علی (ع) است، سخنرانی و بر اهمیت این مناسبت در تقویت هویت دینی و ایمانی یمن تأکید کرد.

سید عبدالملک گفت که بحث انحراف و تحریف در هویت دینی یمنی‌ها مربوط به نیروهای تکفیری است که تحت عنوان ایمان و دین فعالیت می‌کنند ولی آن را به گونه‌ای دیگر ارائه می‌کنند.

رهبر انصارالله یمن گفت: «مهمترین چیزی که هویت ایمانی یمنی‌ها، آن را از آغاز اسلام تثبیت کرد، موضع آن‌ها در برابر طاغوت و گرایش به حمایت از حق و چنگ‌زدن به آزادگی بود».

او با بیان اینکه احترام به پیامبر (ص) و محبت به ایشان باید مافوق احترام و محبت به سایر انسان‌ها باشد، از طریقه و نگاه تکفیری‌ها در این مسئله انتقاد کرد.

عبدالملک ادامه داد: «آن‌ها روش متفاوتی دارند؛ همه نوع احترام به رسول خدا (ص) [از نظر آن‌ها] شرک است. اگر قبر رسول خدا (ص) را ببوسی، از نظر آن‌ها تو مشرک هستی. ولی اگر کتف شاهزاده سعودی را ببوسی این مسئله جایز بوده و بدعت نیست».

او افزود: «مسائل زیادی را آن‌ها در چارچوب آنچه که آن را شرک می‌دانند، وارد کردند و مطابق این، محرّمات را حلال می‌دانند. خون‌ریختن را مباح می‌کنند. دیگران را اجبار می‌کنند. با آن‌ها دشمنی می‌کنند و زنان و ناموس آن‌ها را مباح می‌دانند. همچنین بسیاری از آن‌ها در خصوص واجب بودن تخریب گنبد قبر رسول (ص) [کتاب و مطالب] می‌نویسند».

رهبر انصار الله یمن با بیان اینکه بنا به فرموده پیامبر، محبت به امام علی (ع) از ایمان است، گفت: «تکفیری‌ها در خصوص امام علی (ع) موضع بسیار منفی دارند. ملت ما در طول تاریخ امام علی (ع) را دوست داشته و به حمایت از ایشان و محبت به او شناخته شده است».


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد