Share/Save/Bookmark

کد مطلب :71179
تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 حوت 1397 ساعت : 16:31:33

مهاجرین دارای کارت هویتی، با تأیید سفارت می‌توانند گواهی‌نامه رانندگی بگیرند

رئیس پولیس جدید اطلاعات و امنیت جمهوری اسلامی ایران در مراسم قدردانی از «شهریاوران مهاجر»؛ کارگران افغانستانی شهرداری تهران، از حل مشکل صدور گواهی‌نامه رانندگی مهاجرین دارای کارت هویتی، با تأیید سفارت افغانستان و هم‌چنین زمینه‌سازی برای سفر مهاجرین به کشور و بازگشت دوباره به ایران خبر داد.
 
سردار غلامرضا رضاییان عصر روز گذشته(سه‌شنبه، 28 حوت) در جشنواره شهریاوران مهاجر در تهران، در مورد خدمات وزارت داخله و پولیس جمهوری اسلامی ایران برای مهاجرین افغانستانی، با بیان این‌که "افتخار می‌کنیم میزبان شما در مدت زمان طولانی بودیم"، گفت: "در جمهوری اسلامی ایران، از آنجایی که کشور شما در صدور گذرنامه مشکل داشت و با تأکیداتی که حضرت آقا(رهبر انقلاب اسلامی) کردند که مشکل مسافرت شما عزیزان حل شود، ... دفترچه اقامت صادر کردیم و برای این که شما بتوانید مسافرت داشته باشید، رفتیم به کشور عراق و عراق را متعهد کردیم، در نتیجه قریب به 400 هزار نفر از عزیزان در دو سال گذشته به عتبات عالیات مسافرت کردند".
 
وی ادامه دارد که سنگ بنای این موضوع باعث شد که آن‌ها در هماهنگی با سفارت افغانستان، بتوانند از این سند مسافرتی برای سفر مهاجرین به افغانستان استفاده کنند.
 
سردار رضاییان در اولین مژده و عیدی خود به مهاجرین اعلام کرد: "این مژده را به شما بدهم، با هماهنگی که با آقای سفیر شده، از همین امروز هر کدام از شما عزیزان که کارت هویتی دارید، با معرفی‌نامه سفارت، من برای شما سند مسافرتی صادر می‌کنم تا بتوانید در جشن نوروز افغانستان شرکت کنید".
 
وی گفت که با طی این مراحل، مهاجرین می‌توانند بدون هیچ محدودیتی به افغانستان بروند و دوباره برگردند.
 
رئیس پولیس جدید اطلاعات و امنیت ایران مژده و عیدی دوم خود برای مهاجرین را حل شدن مشکل دریافت گواهی‌نامه رانندگی عنوان کرد و گفت: "شما یک مشکلی دارید به عنوان گواهی‌نامه رانندگی، مسأله بعدی که ما با سفیر محترم توافق کردیم، هر کدام از شما عزیزان که سند هویتی دارید و مورد تأیید است، اثبات هویت‌تان توسط سفارت صورت بگیرد و از فردا صبح بیایید گواهی‌نامه بگیرید".
 
این در حالی است که دریافت گواهی‌نامه رانندگی، یکی از مهم‌ترین مطالبات مهاجرین افغانستان در طول سال‌های گذشته بوده که دستیابی به آن، با محدودیت‌هایی همراه بوده که حالا به گفته رییس پولیس اطلاعات و امنیت، این محدودیت‌ها از میان برداشته شده است.
 
سردار رضاییان در عین حال در واکنش به کمپاین "من نژادپرست نیستم" اشکان خطیبی، خاطرنشان کرد که چنین ادبیاتی در فرهنگ و ادبیات ایران وجود دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: "از واژگانی که یکی از هنرمندان محترم به کار برد، جای گلایه دارد، ما 30 سال که در خدمت شما بودیم و بنابر به تأکیدات مقام معظم رهبری، همچنین واژه‌ای(نژادپرستی) در ذهن هیچ کدام از ایرانی‌ها متصور نبوده، این واژگان از غرب آمده، در کشور ما بحث نژادپرستی و برخورد با اقوام و ملیت‌ها به هیچ عنوان وجود ندارد".


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

شهردار تهران: زیبایی‌های شهر را مدیون کارگران افغانستانی هستیم

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
فکرت احمدی
شنبه 31 حمل 1398
سلام دوستان نهایت عزیز با داشتن ویزه تحصیلی میتوانیم گواه نامه رانندگی بگیریم؟
حسینی
پنج شنبه 1 حمل 1398
متاسفانه در ایران مقامات ارشد همیشه حرفهایی می زنند که وقتی در عمل می رسد خلاف آنچیزی که گفته اند عمل میشود،‌مثل همین دادن گواهینامه به افراد متاهل، در حالی که بارها در صدا و سیمای ایران از زبان مقامات ارشد این کشور با گوش خود شنیدم که هیچ برای گرفتن گواهینامه هیچ فرقی بین مجرد و متاهل نیست ولی هنوز که هنوز است به مجردین دارای پاسپورت با اقامه یکساله گواهینامه داده نمیشود.
محمدرضا
پنج شنبه 1 حمل 1398
کارت آمایش دو نوع است: کارت آمایش 13 و کارت هویت ویژه 12 معمولا کسانی که جانباز یا خانواده شهید یا همسر ایرانی دارند و عراقیها از این نوع کارتها دارند. امید است که منظور رئیس پلیس ایران منظورش کارت آمایش 13 باشد زیرا اگر هویت باشد، یک نوع وعده بی جهت به مهاجرین داده است...
سعید آقایی
چهار شنبه 29 حوت 1397
منظور از کارت هویت هویت افغانستانی یا ایرانی