Share/Save/Bookmark

کد مطلب :71180
تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 حوت 1397 ساعت : 16:44:00

ذبیح‌الله مجاهد: طالبان 58 تن از اسرای نیروهای امنیتی در ولایت بادغیس را رها کردند

طالبان اعلام کرده است که 58 تن از سربازانی که در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس اسیر شده بودند، را رها کرده است. این سربازان در ده روز گذشته به اسارت طالبان در آمده بود.
 
ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفت: روز گذشته سه‌شنبه ( 28 حوت) 58 تن از سربازانی که در مناطقی از ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس اسیر شده بودند، آزاد شدند.
 
او گفت که این سربازان رها شده تضمین داده‌اند که دوباره به صفوف نیروهای امنیتی افغانستان نمی پیوندند.
 
آقای مجاهد می‌گوید که مجموع سربازانی که توسط طالبان در روزهای گذشته اسیر شده بود، حدود 106 تن بودند، که توسط افراد طالبان اسیر شده بود.
 
سخنگوی طالبان در مورد متباقی سربازان اسیر شده گفت که محکمه طالبان در مورد آنان تصمیم خواهد گرفت و تضمین‌های آنان را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورت تایید محکمه طالبان، در آینده آنان نیز آزاد می‌شود.
 
این در حالیست که پیش از جمشید شهابی سخنگوی پلیس بادغیس با رد اظهارات طالبان مبنی بر اسارت ده‌ها تن از نیروهای امنیتی گفته بود؛ از مجموع 130 تن از نیروهای دولتی در پاسگاهی در ولسوالی بالامرغاب، برخی از آنان در مرز با ترکمنستان جا به جا شده بودند و‌  حدود 20 تن از آنها احتمالا توسط طالبان اسیر شده باشد.
 
گفتنی است که دو روز قبل برخی از مقام‌ها در ولایت بادغیس خبر داده بودند که بیش از۶۰ تن از سربازانی که به ترکمنستان گریخته بودند، در مرز تورغندی ولایت هرات به مقام‌های افغان تحویل داده شدند.
 
درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان از ده روز تاکنون در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس ادامه دارد.
 
پیش از این جمشید شهابی سخنگوی پلیس بادغیس گفته بودند شمار جنگجویان طالبان که با نیروهای امنیتی در این منطقه می‌جنگند، به بیش از دو هزار نفر می‌رسند.
 
بالا مرغاب از ولسوالی‌های استراتژیک افغانستان است. این ولسوالی، ولایت‌های شمالی و غربی افغانستان را وصل کرده و مسیر اصلی شمال به ولایت‌های غربی و جنوبی افغانستان است. قسمتی از جاده حلقوی افغانستان که از این ولسوالی می‌گذرد که به دلیل ادامه ناامنی، دولت قادر به ساخت آن نشده است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد