Share/Save/Bookmark

کد مطلب :71186
تاریخ انتشار : پنج شنبه 1 حمل 1398 ساعت : 01:22:29

روند تثبیت هویت سفارت افغانستان برای مهاجرین دارای کارت آمایش مسدود است

 مهاجرین دارای کارت آمایشی که می‌خواهند برای تثبیت هویت جهت طی مراحل اخذ گواهی‌نامه رانندگی به سفارت افغانستان در تهران یا سایر نمایندگی‌های قونسلی کشور مراجعه کنند، می‌بایست بدانند که فعلا روند تثبیت هویت برای این مهاجرین مسدود است.

رئیس پولیس اطلاعات و امنیت جمهوری اسلامی ایران روز گذشته(سه‌شنبه، 28 حوت) در مراسم قدردانی از «شهریاوران مهاجر»؛ کارگران افغانستانی شهرداری تهران، از حل مشکل صدور گواهی‌نامه رانندگی مهاجرین دارای کارت هویتی، با تأیید سفارت افغانستان و هم‌چنین زمینه‌سازی برای سفر مهاجرین به کشور و بازگشت دوباره به ایران خبر داد.

به گفته وی، مهاجرینی که سند هویتی دارند، اثبات هویت‌شان توسط سفارت صورت بگیرد و پس از آن، می‌توانند برای دریافت گواهی‌نامه اقدام کنند.

این در حالی است که بر اساس اطلاع سایت تثبیت هویت و پاسپورت سفارت افغانستان، ثبیت هویت برای مهاجرین دارای کارت آمایش برای فعلا مسدود می‌باشد.

در اطلاعیه صفحه اول سایت سامانه تثبیت هویت و پاسپورت ماشین‌خوان سفارت افغانستان در تهران آمده است: "به اطلاع مراجعین محترم رسانیده می‌شود که بنابر ظرفیت فعلی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، نوبت تثبیت هویت و پاسپورت ماشین‌خوان صرفا برای دانشجویان و دارندگان پاسپورت دست‌نویس (غیر ماشین‌خوان) صادر می‌شود. اشخاصی که دارای کارت آمایش هستند تا اطلاع ثانوی نمی‌توانند نوبت تثبیت هویت دریافت کنند".

بر اساس این اطلاعیه سفارت افغانستان، مهاجرین دارای کارت آمایش، تا آغاز روند تثبیت هویت برای آن‌ها، نمی‌توانند اقدام به دریافت گواهی‌نامه رانندگی کنند.

پیش از این، سامانه تثبیت هویت و پاسپورت ماشین‌خوان به روی همه مهاجرین باز بود، اما این سفارت به دلیل ازدحام و درخواست‌های بیش از حد مردم و نیرو و ظرفیت کم برای پاسخ‌دهی، این روند را برای دارندگان کارت آمایش، موقت مسدود کرد.

بنابراین، مراجعه دارندگان کارت آمایش به سفارت افغانستان برای تثبیت هویت، در شرایط کنونی، موجب هدر رفتن وقت آن‌ها خواهد شد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
گل مامد
شنبه 31 حمل 1398
پس از چهل سال باز هم گواهینامه نمیدهند کدام هویت را تثبیت کنیم؟ هر سال انگشت نگاری و پرس و پال میشویم، بس نیست؟ واقعا که این ظلم است. خدا خود جزای ظالمان را بدهد
سید هاشم
دوشنبه 26 حمل 1398
سلام تثبیت هویت با کارت آمایش یعنی چی برای گواهینامه رانندگی تبدیل وضعیت کنم
سند تثبیت هویت یک‌سند رسمی سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران می باشد که فقط جهت صدور پاسپورت الکترونیکی صادر میشود، همچنین این سند توسط تیم سیار ثبت احوال نفوس مستقر در سفارت تایید و‌ صادر میشود. متقاضیان‌توجه داشته باشند که سند تثبیت هویت فقط برای صدور پاسپورت الکترونیکی اعتبار دارد!!
و تثبیت هویت نیازی به تبدیل وضعیت ندارد
محمد
شنبه 3 حمل 1398
سلام خسته نباشید خدمت تمام مسعولان محترم هر دو کشور .
سفر رفتن به افغانستان از چه موقع به برای افرادی که پاسپورت خانوار دران شروع می شود وچی مدت می تواند در افغانستان بماند