Share/Save/Bookmark

کد مطلب :71261
تاریخ انتشار : چهار شنبه 7 حمل 1398 ساعت : 12:25:00

مهاجران عازم اروپا شکنجه جنسی می‌شوند

بر اساس یافته‌های یک تحقیق تازه، مهاجرانی که برای دریافت پناهندگی عازم اروپا هستند، در طول سفر به‌ویژه در لیبیا به صورت گسترده مورد آزار و شکنجه جنسی قرار می‌گیرند. زنان مهاجر بیشترین قربانیان شکنجه جنسی در راه رسیدن به اروپا هستند.

این تحقیق که بر پایه گفت‌وگو با مهاجران و کارگران بازداشت‌گاه‌های دولتی تهیه شده است، حاکی از شکنجه جنسی مداوم مهاجران در طول مسیر مهاجرت به سوی اروپا است. این تحقق از سوی «کمیسیون زنان پناهجو» انجام شده است.

بر اساس این تحقیق، قاچاقچیان انسان با شکنجه جنسی مهاجران از آن‌ها ویدیو تهیه می‎کنند و از این ویدیوها برای اخاذی از خانواده‌های مهاجران بهره می‌گیرند. تجاوز، هم‌خوابگی اجباری با محارم و آزار جنسی دستجمعی از روایت‌های وحشتناکی است که از زبان مهاجران عازم اروپا در این تحقیق نقل شده است. در پاره‌ای از موارد مهاجران را برهنه و وادار به تجاوز به یکدیگر کرده‌اند.

گفته شده است که مهاجران در زندان‌های مخفی در لیبیا برای ماه‌ها به بهانه انتقال به اروپا نگه داشته می‌شوند و از آن‌ها اخاذی صورت می‌گیرد. بعضی از قربانیان به دلیل داشتن خاطرات تلخ از این زندان‌ها حاضر به روایت داستان‌های شان نشده‌اند.

یورونیوز گزارش داده است که اتحادیه اروپا در چهارچوب برنامه مقابله با مهاجرت خود از سال ۲۰۱۴ تا کنون حدود ۳۸۲ میلیون دالر به لیبیا کمک کرده است. این کمک‌ها به صورت عموم در بخش‌های تقویت گارد ساحلی لیبیا و بازداشتگاه‌های این کشور مصرف شده است.

اتحادیه اروپا عملیات نجات مهاجران در دریای مدیترانه را متوقف کرده است. این اتحادیه با انجام کمک مالی به لیبیا مسوولیت بازداشت و بازگرداندن مهاجران به بازداشتگاه‌ها را به عهده گارد ساحلی این کشور سپرده است. اتحادیه اروپا اعلام کرده است که میزان مهاجرت به این اتحادیه ۱۰ درصد کاهش یافته است.


  هشت صبح

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد