Share/Save/Bookmark

کد مطلب :71456
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 حمل 1398 ساعت : 19:50:46

مراسم تکریم و خداحافظی سید نورالله راغی؛ سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد مقدس برگزار شد

مراسم تکریم و خداحافظی سید نورالله راغی؛ سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد مقدس  عصر امروز با حضور نمایندگان نهادها، مراکز و تشکل های افغانستانی برگزار شد.

می گوید که طی دیروز و امروز آخرین مکاتبات را برای فراهم شدن زمینه ارائه خدمات بهتر به مهاجرین، با مقامات و مسولین ذیصلاح وزارت امور خارجه در کابل داشته و پیشنهادات مطروحه در آن را در کابل نیز پیگیری خواهد کرد تا هزینه ارائه خدمات کنسولی در زمینه های نکاح نامه، وکالت نامه و امثال آن باز هم کاهش یابد، تا سنگینی بار غربت و هجرت از دوش هموطنانش باز هم کمتر شود.

او گفت که زمینه و زیرساخت ها برای ارائه خدمت به مهاجرین افغانستانی بیش از پیش مهیاست و امیدوار است تا جانشین وی که سکان مدیریت کنسولگری را به دست می گیرد، در امر خدمت رسانی به هموطنان خود موفق باشد.

راغی شرایط مطلوب کنسولگری را نتیجه هم فکری و حمایت های مجموعه ها و نهادهای مرتبط با مهاجرین از جمله مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان دانست که همیشه همراه و یاور کارمندان و پرسنل کنسولگری بوده اند، و با پیشنهادات سازنده خود، باعث دلگرمی خدمتگزاران خود برای تلاش بیشتر شده اند.

 وی با بیان اینکه به زودی طرح تثبیت هویت اتباع افغانستانی که از سوی ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی  وزارت داخله ایران مورد شناسایی قرار گرفته اند ، آغاز می شود، طی چند روز آینده هم که در مشهد مقدس حضور دارد، در ملاقات های تودیعی با مقامات خراسان رضوی، مسائل مختلف از جمله گواهینامه رانندگی دارندگان کارت آمایش، طرح رفت و برگشت به افغانستان، و ارائه تسهیلات برای سرمایه گذاران کوچک را پیگیری می کند.

عقربه های ساعت زمان آغاز مراسم تکریم و تودیع را فریاد می زد، برای ملحق شدن به جمع مدعوین به سالن انتظار مراجعین در محوطه جنرال کنسولگری افغانستان در مشهد مقدس می رویم ، جای مسقفی که  در وقت اداری، محلی برای در امان ماندن هموطنانش از گرما و سرما است که پس از ماه ها تلاش وی و کسب اعتبار از مرکز، امسال اعمار و به بهره برداری رسید .


مراسم با تلاوت قرآن کریم توسط استاد قلندرزاده، از قاریان ممتاز مهاجرین آغاز شد و آقایان محمد کاظم کاظمی؛ عبدالله آرزو، سید ابوطالب مظفری  و خانم احمدی طی سخنانی در مقام قدردانی و سپاس از تلاش ها و عملکردهای آقای راغی بر آمدند.


محمد کاظم کاظمی؛ آقای راغی را فردی وظیفه شناس توصیف کرد که در عملکرد و فعالیت هایش مردم محوری پررنگ تر  و برجسته تر از هر چیز دیگری به چشم می خورد.


عبدالله آرزو هم متذکر شد که کاهش بروکراسی اداری، رفع مشکلات گمرکی تجار، زدودن فساد  و افزایش عواید کنسولگری طی سه سال گذشته  و جلوگیری از تلف شدن سرمایه و زمان مردم، از فعالیت های شاخص آقای راغی در طول خدمتشان به عنوان سرکنسول افغانستان در مشهد مقدس می باشند و چه زود  ماموریت وی به پایان رسید اما خاطرات خوش و دستاوردهای مثبت و قابل توجهی از خود به یاد گار گذاشت.


ابوطالب مظفری هم از آقای راغی خواست مهاجرین و مشکلاتشان را هرگز فراموش نکند و در داخل افغانستان برای رفع و کاهش این مشکلات تلاش نماید.

در پایان مراسم هم سید نورالله راغی طی سخنان کوتاهی، از همه اقشار مختلف مهاجرین تشکر و قدر دانی کرد و اظهار داشت: تمام تلاشش را برای ارائه خدمت بهتر به هموطنانش انجام داده ولی توانایی بشر کم و صلاحیت ها در برخی موارد کم، که امیدوارم عزیزان به خاطر کاستی ها و نواقص موجود در امر خدمت رسانی مرا مورد عفو قرار دهند چرا این ملت مستحق بهترین ها هستند.

شایان ذکر است، شماری از نهادها، مراکز و تشکل های افغانستانی به اشکال مختلف از جمله اهدای دسته گل و تقدیر نامه و صنایع دستی به نحوی از زحمات آقای راغی تشکر  و قدر دانی کردند.

گفتنی است که تعداد از کارمندان کنسولگری هم در این مراسم از سوی وزارت خارجه افغانستان لوح تقدیر دریافت کردند.


  منبع: آوا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد