Share/Save/Bookmark

کد مطلب :71525
تاریخ انتشار : جمعه 23 حمل 1398 ساعت : 11:48:06

لت‎وکوب مسافران و دزدی‎های مسلحانه در شاهراه کابل-شمال

شماری از مسافران و رانندگان از افزایش دزدی‌های مسلحانه و لت‎وکوب در شاهراه کابل-شمال شکایت دارند. آنان می‎گویند، بیشتر دزدی‎ها و آزار و اذیت مسافران در شب صورت می‎گیرد.

رانندگان و مسافران شاهراه کابل-شمال می‌گویند، درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و طالبان در این شاهراه زمینه را برای حضور دزدان مسلح فراهم ساخته و این دزدان در بیشتر مواقع در کنار ربودن اموال مسافران، آنان را لت و کوب نیز می‎کنند.

قدوس و صفا، دو تن از رانندگان شاهراه کابل-شمال به سلام‎وطندار می‎گویند، دزدان مسلح با توقف‌دادن موترهای مسافربری پول‎ و اموال مسافران و رانندگان را می‎گیرند.

آنان از مسؤولان امنیتی می‎خواهند تا در تأمین امنیت شاهراه‎های کشور به گونۀ جدی بکوشند. شماری از مسافران نیز از وجود دزدان مسلح در شاهراه کابل-شمال ابراز نگرانی می‌کنند.

عبدالرقیب ابراهیمی، یکی از مسافران شاهراه کابل-شمال می‎گوید، چندی پیش دزدان مسلح در شاهراه کندز-بدخشان، پس از لت‎وکوب تمام داروندارش را با خود بردند.

به گفتۀ ابراهیمی، شمار دزدان به ده تن می‌رسید که 5 نفر آنان‌ مسؤول بازرسی بدنی مسافران و 5 نفر دیگرشان مسلح بودند.

در این حال نصرت رحیمی، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله از آغاز پیکار گرفتاری افراد مسلح غیر مسئول در کشور خبر می‎دهد و می‎گوید که به شکایت مسافران و رانندگان در شاهراه کابل-شمال نیز به گونۀ جدی رسیدگی خواهد شد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد