Share/Save/Bookmark

کد مطلب :71529
تاریخ انتشار : جمعه 23 حمل 1398 ساعت : 14:04:29
باز هم تحقیر و توهین این بار به مردم افغانستان؛

وزیر امور خارجه امریکا ملت افغانستان را غیر قابل اعتماد و دروغگو خطاب کرد

 همزمان با افزایش تلاش‌ها برای صلح در افغانستان وزیر خارجه آمریکا طالبان و سایر جناح‌های سیاسی در کشور را غیر قابل اعتماد عنوان کرده و ملت افغانستان را به فساد و عدم راستگویی متهم کرده است.

 در حالی که آمریکا و طالبان برای برگزاری دور ششم مذاکرات صلح در قطر آمادگی می‌گیرند «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا ملت افغانستان را به عدم صداقت متهم کرده است

پس از اعتراض مقامات کشورمان در روزهای گذشته سناتوران آمریکایی نیز خواستار شفافیت در روند مذاکرات صلح شده و «مایک پمپئو» وزیر خارجه این کشور را برای ارائه توضیحات در این باره احضار کرد.

وزیر خارجه آمریکا در نشست کمیته روابط خارجی سنای این کشور به مردم افغانستان توهین کرده و مردم کشور را غیر قابل اعتماد عنوان کرده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا آمریکا می‌تواند به طالبان اعتماد کند تصریح کرد که نه تنها طالبان، بلکه سایر جناح‌ها در افغانستان نیز باید در میدان عمل تعهدات خود را اجرا کنند.

پامپئو با بیان این که ملت افغانستان در بخش راستگویی و فساد خاطره خوشی بجا نگذاشته است، مردم افغانستان و جناح‌های سیاسی در کشور را به دروغ گویی متهم کرد.

این اظهارات وزیر خارجه آمریکا نشان می‌دهد که بی اعتمادی بین دولت افغانستان و آمریکا افزایش یافته است و دو طرف در روند مذاکرات صلح با طالبان به یکدیگر اعتماد ندارند.

پیش از این نیز ترامپ تجاوز شوروی سابق به افغانستان را موجه دانسته و به مجاهدین و مردم توهین کرده بود که واکنش دولت و رهبران سیاسی در کشور را در پی داشت.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد