Share/Save/Bookmark

کد مطلب :71549
تاریخ انتشار : شنبه 24 حمل 1398 ساعت : 19:39:13

سومین نشست شورای رهبری مصالحه به تعویق افتاد

منابع در داخل و بیرون از حکومت می‌گویند، سومین نشست شورای رهبری مصالحه، به دلیل اختلاف میان رهبری حکومت و سیاسون روی چگونگی ایجاد هییت گفت‌وگو کننده صلح، و نیز ترکیب هییتی که به قطر می‌رود تا زمان نا معلوم به تعویق افتاده است.

 قرار بود سومین نشست شورای رهبری مصالحه روی ایجاد هییت گفت‌وگو کننده صلح، صلاحیت‎های این هییت، خطوط سرخ حکومت در گفت‌وگوهای صلح و نیز ترکیب هییتی که به قطر می‌رود، روز (شنبه، ۲۴ حمل) در ارگ برگزار شود.

با این حال، عمر داوودزی، سخنگوی شورای رهبری مصالحه، می‌پذیرد که تفاوت دیدگاه روی چندین مورد میان اعضای این شورا وجود دارد. همچنان آقای داوودزی امروز (۲۴حمل) در یک نشست خبری دلیل عدم برگزاری نشست این شورای را تکمیل نشدن کار کمیته ها خوانده و افزود که پنج کمیته کاری در این زمینه مشغول کار هستند که تاحال گزارشات کاری این کمیته تکمیل نشده است.

آقای داوودزی می‌گوید: “اختلاف نظر در این است که دیموکراسی خاص است، هرکس می خواهد که نقش زیاد داشته باشد و هر کس می خواهد نقش برازنده داشته باشد.”

در همین حال،  شماری از آگاهان امور سیاسی در کشور، تاکید می‌ورزند که اختلاف بر سر روند صلح به پایان جنگ در کشور کمک نخواهد کرد.

احمد سعیدی، آگاه سیاسی در این مورد اظهار میدارد: “هر قدر نفاق در بین نظام اوج می‌گیرد به همان اندازه سود آن را دشمن می‌برد و ضررش را مردم افغانستان.”

با این همه، حفظ نظام جمهوری اسلامی، برگزاری انتخابات، حقوق زنان، آزادی بیان، آتش بس سرتاسری در افغانستان از خطوط سرخ حکومت در مذاکرات صلح بیان شده است.

این در حالی‌ست که در پی تلاش های جهانی و گزینه برای رسیدن به صلح در کشور از سوی حکومت، نبردها میان مخالفان مسلح دولت و نیروهای امنیتی در بخش‌های زیاد از کشور نیز افزایش یافته است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد