Share/Save/Bookmark

کد مطلب :71670
تاریخ انتشار : دوشنبه 2 ثور 1398 ساعت : 14:02:32

وزارت تحصیلات عالی سهمیه بندی کانکور 1398 را رد کرد

وزارت تحصیلات عالی و اداره ملی امتحانات با انتشار اعلامیه مشترک نشر شایعات "سهمیه بندی کانکور"  در رسانه های اجتماعی را رد کرد.
 
اخیرا برخی از رسانه ها و کابران اجتمامی مدعی شده بودند که گویا وزارت تحصیلات عالی و کمیته امتحانات، کانکور سراسری 1398 در کشور را سهمیه بندی کرده است.
 
با این حال مسئولان در وزارت تحصیلات عالی کشور گفته اند که به اذهان عامه رسانیده می‎شود که موضوع "سهمیه بندی در امتحان کانکور" سال 1398 واقعیت ندارد.

 در اعلامیه آمده است که جدول نشر شده در رسانه های اجتماعی که گویا نشاندهنده سهمیه بندی می باشد از سوی عده‎ای نا آگاه و احتمالا مغرضین پخش شده است.

 براساس اعلامیه، هیچ گونه سهمیه برای هیچ ولایتی در این جدول قید نگردیده و داوطلبان کانکور می توانند  انتخاب شان را به اساس جدول عمومی  نیز درج نمایند البته در کنار انتخاب در جدول عمومی که  حق هر داوطلب است جدول متذکره نیز در اختیار شان قرار داده می شود  تا در صورت عدم موفقیت از طریق رقابت عمومی، بتوانند از طریق رقابت ولایت شان نیز چانس کامیابی برای شان داده شود تا برای ولایاتی که از داشتن کادر های مورد نیاز محروم اند، زمینه عرضه خدمات در عرصه های مختلف  نیز میسر گردد.
 
وزارت تحصیلت عالی گفته است آن عده از هموطنانی که خواهان توضیحات بیشتر در زمینه می‌باشند، می توانند به صحفه انترنتی ( اداره ملی امتحانات) مراجعه نموده با ارائه سوالات شان حل مطلب نمایند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد