Share/Save/Bookmark

کد مطلب :71671
تاریخ انتشار : سه شنبه 3 ثور 1398 ساعت : 08:44:27

طالبان: خروج کامل نیروهای خارجی در دستور دور بعدی گفتگوها با امریکا قرار دارد

دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد، خروج کامل نیروهای خارجی در دستور دور بعدی گفتگوهای این دفتر با نماینده گان امریکا قرار دارد.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر طی مصاحبه با فرانس پرس اظهار داشت که در دور بعدی گفتگوها بر جزییات خروج کامل نیروهای خارجی بحث خواهد شد.

سهیل شاهین همچنین گفت، خروج کامل نیروهای خارجی در مذاکرات پیشین مورد توافق طرفین قرار گرفت و در این دور از گفتگوها به جزییات آن خواهند پرداخت.

این در حالی است که زلمی خلیل زاد نماینده خاص امریکا در امور افغانستان به رادیو آزادی گفت، تا زمانی که در گفتگو با طالبان در خصوص تمام مسایل توافق نشود، در مورد هیچ مسئله ای توافق نشده است.

خلیل زاد سفر خود را به قطر تغییر داد و به جای مذاکره با طالبان، به واشینگتن رفت تا با روسای خود مشورت کند. وی همچنین روز جمعه با پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع امریکا نیز دیدار کرد.

به گزارش فرانس پرس، خلیل زاد در هفته های آینده به قطر می رود تا با نماینده های طالبان دور جدیدی از گفتگوها را آغاز کند. اما کارشناسان بر این باورند، لغو نشست صلح در قطر شرایط جدیدی را در پیش روی نماینده خاص امریکا و نماینده گان طالبان قرار داده است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد