Share/Save/Bookmark

کد مطلب :72052
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 ثور 1398 ساعت : 09:44:48

خلیلی: آنانی که فکر تسخیر منطقه هزارجات را در سر می‌پرورانند، به اهداف شوم و نامیمون شان نخواهند رسید

آنانی که فکر تسخیر مناطق امن و سلطه بر مردم هزارجات را در سر می‌پرورانند، باید بدانند که به اهداف شوم و نامیمون شان نخواهند رسید و مردم با عزت و سربلند مناطق مرکزی در تاریخ مقاومت شان ثابت ساخته اند که در هیچ شرایطی، تسلیم زورگویی، نخواهند شد و در برابر متجاوزان تمکین نخواهند کرد.

متن پیام محمد کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان و رئیس شورای عالی صلح کشور در واکنش به حمله مهاجمان مسلح علیه مردم بهسود ولایت میدان وردک به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ لَا يغَيرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يغَيرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ
در سه روز اخیر، گروهی از مهاجمان مسلح علیه مردم بهسود ولایت میدان وردک، حمله خونباری را انجام داده که به اثر آن، شماری از مدافعان آن ساحه، شهید و تعدادی هم مجروح گردیده اند.

این حمله هراس‌افگنانه را به شدت محکوم و تقبیح نموده، برای شهدای این رویداد بهشت برین و برای مجروحان، شفا و صحتمندی، از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.
این حمله گسترده از سوی دشمنان امنیت علیه مردم محل، به هدف ایجاد رعب و وحشت و برهم زدن امنیت ساحه صورت گرفته است. لذا حکومت و نیروهای امنیتی بنا بر مسؤولیت قانونی شان، باید هرچه زودتر جلو تداوم و گسترش این روند فاجعه‌بار را بگیرند و امنیت و آرامش را به مردم برگردانند.

مردم محل در اثر این حمله، متحمل خسارات و تلفات جبران‌ناپذیری شده است که از آن جمله شهادت یکی از مدافعان سرشناس، فرمانده اسدالله طوفان و همراهان شهیدش ضایعه بزرگ و تأسف‌بار به حساب می‌آیند.

من شهادت این عزیزان را که در راه دفاع از عزت و امنیت مردم، جانهای شان را از دست داده اند، به خانواده‌های سوگوار، همسنگران، مردم عزتمند و سرافراز بهسود و همه هموطنانی که از ولایات مختلف، از وقوع این رویداد غم‌انگیز متأثر شدند، تسلیت می‌گویم. از دست دادن این جوانان ضایعه‌ای است که جبران نخواهد شد؛ اما مطمینا که راه و سنگر آنان خالی نخواهد ماند و دلیرمردان دیگری با عزم و اراده قویتر و صف استوار و طولانی‌تر، به دفاع از عزت، حیثیت و امنیت مردم شان، برخواهند خاست.

آنانی که فکر تسخیر مناطق امن و سلطه بر مردم هزارجات را در سر می‌پرورانند، باید بدانند که به اهداف شوم و نامیمون شان نخواهند رسید و مردم با عزت و سربلند مناطق مرکزی در تاریخ مقاومت شان ثابت ساخته اند که در هیچ شرایطی، تسلیم زورگویی، نخواهند شد و در برابر متجاوزان تمکین نخواهند کرد.

اطمینان دارم که خون شهدا، موج بیداری، مقاومت و ایستادگی را خلق خواهد کرد و مردم آگاه و بیدار، گسترده‌تر و نیرومندتر از گذشته، به صحنه خواهند آمد.

تأمین امنیت و برقراری نظم‌ عمومی، وظیفه و مسؤولیت دولت است. دولت نباید این مسؤولیت قانونی شان را نادیده بگیرد؛ اما در صورتی که به این موضوع توجه صورت نگیرد، دفاع و ایستادگی در برابر متجاوزان، حق مشروع مردم است و مردم به هیج وجه اجازه نخواهند داد که متجاوزانِ تاریک‌اندیش، به عزت و امنیت آنان دست برد بزنند.

همانگونه که در دوره مقاومت ثابت شد، در این شرایط نیز مردم، متجاوزان و دشمنان امنیت را به خاک ذلت، خواهند نشانید.

از همه هموطنان عزیزی که از ولایات مختلف کشور تا هنوز با آسیب‌دیدگان، اظهار همدردی و همکاری نموده اند، تشکر و سپاسگزاری می‌نمایم و این اتحاد و همبستگی آنان را ضامن پیروزی آنان در برابر متجاوزان می‌دانم.

بار دیگر، به ارواح پاک شهدای راه عزت و امنیت مردم، درود فرستاده و با خانواده‌های آسیب‌دیده، اظهار همدردی و غم‌شریکی می‌نمایم.

محمد کریم خلیلی
کابل- 24 ثور 1398 خورشیدی


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
واحد رحمانی
شنبه 18 جوزا 1398
جناب استادرا درود ها اما جناب استاد شماییکه به عنوان رهبر سیاسی هزاره ها در قدرت هستید و از آدرس هزاره ها همیشه یکطرف قضیه افغانستان بودید وهستید در حضور شما افتخار میکنیم اما! در قضایایی تهاجمات دشمن در تمام هزلره جات ما خواستار حرکت عملی تان چه به لحاظ سیاسی و نظامی میباشیم. طوفان ها رفتند تسلیت هیچ دردی را مداوا گر نیست آنچه میتواند درد مردم را مداوا ساخته و رهبران را رهبر واقعی ثابت سازد برخورد عملی و ایستادن در برابر ستمگران است.
جعفری
سه شنبه 24 ثور 1398
همدردی تو وقتی بدرد میخوره که اشرف غنی ره وادار به پاسخگویی کنی .شل بجنبی اقای خلیلی نوبت خودت میرسه بعد یکی دیگه احساس همدردی وغم شریکی میکنه.