Share/Save/Bookmark

کد مطلب :72108
تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 ثور 1398 ساعت : 14:53:05

در انتخابات ریاست جمهوری از بایومتریک استفاده نمی‌شود

اسناد که بدسترس رسانه‌ها قرار گرفته است که نشان می دهد که کمیسیون مستقل انتخابات تصمیم دارد تا در انتخابات ریاست جمهوری آینده در روند رای گیری، از دستگاه بایومتریک استفاده نخواهد شد. سفارت امریکا نیز در مورد این تصمیم واکنش نشان داده است.

اسناد که از این کمیسیون به تلویزیون یک رسیده نشان می دهد که عضوهای کمیسیون مستقل انتخابات فیصله کرده اند که تعدیل در بند دوم ماده ۱۹ قانون انتخابات که در آن استفاده از تکنالوژی در روز انتخابات مطرح است، قابل تطبیق نمی‌باشد.

در این فیصله‌نامه کمیسیون مستقل انتخابات، تاکید شده که فهرست قبلی رای دهنده گان انتخابات ‍‍‍پارلمانی، بار دیگر مورد تایید و پس از اصلاحات مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سفارت امریکا نیز با پخش خبرنامه از اعلام نتایج نهایی کابل استقبال کرده و در مورد انتخابات ریاست جمهوری نگاشته است: «با درنظرداشت به فیصله دهم ماه می میلادی از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، این روش در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۹ قابل تطبیق می‌باشد.»

این سفارت همچنان از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته است که توجه اش را برای آماده گی انتخابات ریاست جمهوری ماه سپتامبر بیشتر کند که شامل ایجاد درخواست بودیجه مطابق طرح عملی ، استخدام و آموزش کارمندان برای ثبت نام و آماده گی ها و هماهنگی با نهادهای امنیتی می شود.

این سفارت بر شفافیت انتخابات تاکید کرده افزوده است که امریکا آماده ادامه حمایت از روند انتخابات ریاست جمهوری افغانستان است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد