Share/Save/Bookmark

کد مطلب :72569
تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 جوزا 1398 ساعت : 10:16:39

محقق رشوه گیری های جنسی در ارگ را عادی سازی فحشا در دستگاه حکومت عنوان کرد/محقق، ارگ ریاست جمهوری را به تظاهرات میلیونی تهدید کرد

محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی پس از دیدار با زلمی خلیل زاد در یک کنفرانس خبری به فساد اخلاقی در ارگ واکنش نشان داد و گفت: رشوه گیری های جنسی در ارگ عادی سازی فحشا در دستگاه حکومت است.

محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه پس از دیدار با زلمی خلیل‌زاد نماینده‌ی ویژه امریکا در امور صلح افغانستان در یک نشست خبری گفت: امروز طی دیدار با زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه امریکا در امور صلح افغانستان و عطا محمد نور،  رییس اجرائیه حزب جمعیت اسلامی افغانستان روی مذاکرات صلح افغانستان دیدار و گفتگوهای مفصل داشته ایم.

محقق افزود که در این گفتگو روی موضوع تسریع و تشدید پروسه صلح افغانستان با خلیل زاد بحث و گفتگو کردیم و تاکید داشتیم که باید پروسه صلح تشدید یابد و بیشتر از این طول نکشد.

وی خاطر نشان ساخت که باید طالبان تن به مذاکرات بین الافغانی بدهد در حالی که تا کنون گفتمان های بین الافغانی بوده و به مذاکرات مبدل نشده است.

معاون ریاست اجرائیه تاکید داشت که امروز همچنین با خلیل زاد روی تعيين زمان مذاکرات بین الافغانی بحث و گفتگو شد و تصریح شد که زمان مذاکرات بین الافغانی تعيين گردد.

همچنین محقق از صحبت هایش با خلیل زاد در رابطه با موضوع انتخابات ریاست جمهوری یاد کرد و ادامه کار حکومت وحدت ملی را بعد از زمان ختم دوره ی کاری اش غیر قانونی خواند و آن را خلاف قانون حکومتی عنوان داشت.

وی تقرری های اخیر از سوی رییس جمهور را رشوه انتخاباتی خواند و افزود که در این اواخر در یک روز صد سفیر و 30 قوماندان امنیه تعيين می گردد که این تعيين و تبدیل ها زمینه ساز تقلبات گسترده در انتخابات پیش رو خواهد بود.

معاون ریاست اجرائیه هشدار داد که اگر حکومت بیشتر از این به نقض قانون اساسی و تبليغات انتخاباتی اش ادامه دهد با واکنش تند کاندیدای ریاست جمهوری و تظاهرات میلیونی رو به رو خواهد شد.

وی رشوه گیری های جنسی در ارگ را موضوع بسیار شرم آور خواند و افزود که اگر چنین اتفاق در دیگر کشورهای دنیا به وقوع می پیوست، رییس جمهور و وزرای آن از حکومت استعفا می دادند اما در افغانستان گویا اتفاقی نیافته است.

محقق رشوه گیری های جنسی در ارگ را عادی سازی فحشا در دستگاه حکومت عنوان کرد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد