Share/Save/Bookmark

کد مطلب :72641
تاریخ انتشار : شنبه 25 جوزا 1398 ساعت : 16:23:11

روحانی: ایران مانع نفوذ و گسترش تروریسم به دیگر نقاط جهان شده است

روحانی گفت: ایران به عنوان سدی قدرتمند در مقابل تروریسم تکفیری، در سوریه و عراق عمل کرده و مانع نفوذ و گسترش تروریسم به دیگر نقاط جهان شده و از این طریق سهم شایسته ای در تأمین صلح و ثبات در منطقه و جهان ایفا کرده است.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در پنجمین نشست سران کنفرانس "سیکا" که در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان، برگزار شد، سخنرانی نمود.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران صبح امروز شنبه 15 جون سال 2019 در سخنرانی خود در پنجمین نشست سران کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) که در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار شد، گفت: «مداخلات خارجی برخی قدرت‌ها در امور داخلی کشورهای منطقه خاورمیانه، تروریسم و افراط ‌گرایی در موضوعات مربوط به صلح و امنیت بین‌المللی ازجمله قرارداد مهم هسته‌ای ایران موسوم به برجام، منطقه  خاورمیانه را به یکی از بحران‌ خیزترین و بی‌ثبات ‌ترین مناطق جهان تبدیل کرده است.»

رئیس جمهوری ایران در این نشست تصریح کرد: «ایران به صورت یک طرفه نمی‌تواند تنها طرف متعهد به برجام باقی بماند و سایر کشورها نیز لازم است سهم خود را برای حفظ این توافق مهم بپردازند.»

رئیس جمهور ایران دستیابی به سطح قابل قبولی از صلح، ثبات و توسعه را در شرایط امروز جهان، نیازمند گسترش همکاری و گفتگوهای منطقه‌ای با هدف تقویت تفاهم دانست و تاکید کرد: سیاست خارجی ایران مبتنی بر همکاری، هم‌افزایی و یافتن راه‌های دستیابی به منافع مشترک، سود متقابل و در یک کلمه، سیاست برد — برد است.

روحانی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان سدی قدرتمند در مقابل تروریسم تکفیری، در سوریه و عراق عمل کرده و مانع نفوذ و گسترش تروریسم به دیگر نقاط جهان شده و از این طریق سهم شایسته ای در تأمین صلح و ثبات در منطقه و جهان ایفا کرده است.
 
وی گفت: ما از ابتدای شروع تهاجم خارجی به خاک یمن، با ارائه طرح گفت و گوهای فراگیر یمنی – یمنی، خواستار توقف عملیات نیروهای خارجی بودیم و اعتقاد داریم هر چه در اجرای این طرح تعلل شود خسارت‌های جانی و مالی بیشتری به بار خواهد آمد.

حسن روحانی در ادمه گفت، در همین چارچوب، جمهوری اسلامی ایران مشارکت با کشورهای منطقه و استفاده از گفتگوهای چندجانبه در قالب نشست‌های سیکا را بسیار مفید، ضروری و کارگشا می‌داند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد