Share/Save/Bookmark

کد مطلب :72657
تاریخ انتشار : يکشنبه 26 جوزا 1398 ساعت : 18:59:52

دادستانی کل: ادعای فساد اخلاقی در ریاست جمهوری در حضور علما، رسانه‌ها و نهادهای مدنی بررسی می‌شود

دادستانی کل می‌گوید ادعای جنرال حبیب‌الله احمدزی در مورد فساد اخلاقی در ارگ ریاست جمهوری در حضور نمایندگان شورای سراسری علمای افغانستان، رسانه‌ها، شبکه زنان افغان، نهادهای مدنی و دیده‌بان شفافیت بررسی می‌شود.

دادستانی کل امروز یک‌شنبه(۲۶جوزا) در یک خبرنامه گفته است، به تاریخ ۲۳جوزا در یک نامه رسمی از شورای سراسری علمای افغانستان، رسانه‌ها، شبکه زنان افغان، نهادهای مدنی و دیده‌بان شفافیت خواسته است تا نماینده‌های‌شان را برای اکمال پروسه تحقیق در مورد ادعاهای جنرال احمدزی به این اداره معرفی نمایند.

دادستانی کل افزوده است، در این نامه این اداره یک کمیته با حضور دادستانان حرفه‌ای را برای بررسی این قضیه توظیف کرده تا در پرتو احکام قوانین و با در نظرداشت صلاحیت‌های قانونی، با کمال بی‌طرفی، اسناد، مدارک و شواهد را مبنی بر اثبات اتهامات وارد شده از سوی جنرال حبیب‌الله احمد‌زی، مطالبه و با امانت‌داری، تحقیقات قضیه را به اکمال برساند.

بر اساس این خبرنامه، دادستانی کل تصمیم گرفته است تا به منظور تأمین شفافیت پروسه تحقیق و اطمینان خاطر مردم افغانستان، تحقیقات را در حضور نمایندگان شورای سراسری علما، رسانه‌ها، شبکه زنان افغان، جامعه مدنی و دیده‌بان شفافیت انجام داده و عدالت را تطبیق نماید.

این در حالی است که پیش از این ادعای جنرال حبیب‌الله احمدزی در مورد فساد اخلاقی در ارگ ریاست جمهوری، توسط یک نامه از سوی معاونت پالیسی، نظارت و بررسی ریاست عمومی دفتر ریاست جمهوری، به منظور تحقیق و بررسی اتهامات، به دادستانی کل فرستاده شده بود.

پیش از این نیز این اداره حکم جلب آقای احمدزی را به دلیل این که تاکنون اسنادی از سوی او به دادستانی سپرده نشده، صادر کرده بود.


  

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد