Share/Save/Bookmark

کد مطلب :72751
تاریخ انتشار : شنبه 1 سرطان 1398 ساعت : 10:47:48

پارلمان در افغانستان استقلال و کارایی ندارد

تجربه دور ۱۵ و۱۶ تقنین تاکنون، نشان داده است که اعضای پارلمان، البته با حفظ حرمت تعداد اندک شخصیت های مردم و وطن دوست، ظاهرا به حیث نمایندگان مردم در پارلمان حضور یافته اند ؛ ولی در حقیقت، ماهیت شان مافیا، قاچاق بر و کمیشن کار بودند، زیرا برای مردم مثل آفتاب روشن است(بهترین دلیل برای ثبوت شی، وقوع شی است).

اما: اعضای دور هفدهم دور تقنینی، بسیار مآیوس کننده از دوره های قبل به نظر می رسد، زیرا از همین آغاز نشان دادند که متآسفانه طبق انتظارات ملت افغانستان و در چنین شرایط حساس وبی ثباتی در کشور، مصالح علیای کشور ومنافع ملی را ملاک و اساس تصمیم شان قرار نداده اند، بلکه برتری خواهی ناپسند قومی و سایر مسایل مهلک و فریبنده دیگررا در پارلمان، که ره بجای نخواهدبرد، ملاک عمل وتصمیم های سیاسی شان قرار داده اند.

اعضای دور هفدهم از ابتدا، روش نادرست سیاسی مبتنی بر نفاق افگنی که شکاف های قومی را کلانتر ساخته و وحدت ملی را آسیب می رساند را در پیش گرفته اند وبا دوام یافتن این رویش خودخواهانه، فرهنگ سیاسی واگرای و تحمل ناپذیری نهادینه شده ومسله در دراز مدت بسیار خطرناک و غیر قابل ترمیم خواهد شد.
به نظر می رسد که جنجال های روز مره در پارلمان، برخواسته از انتخابات آتی ریاست جمهوری و متآثر از مداخله حکومت باشد. امید است تنش های سیاسی برسر هیت اداری را زودتر پایان دهند وبیش از این از اعتبار خانه ملت نکاهند.

نویسنده: محمود صادقی


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد