Share/Save/Bookmark

کد مطلب :73034
تاریخ انتشار : دوشنبه 17 سرطان 1398 ساعت : 11:50:48

ترامپ شبکه تلویزیونی محبوب خود را به باد انتقاد گرفت

رئیس‌جمهور آمریکا در یک پیام توییتری از شبکه محبوب خود یعنی فاکس‌نیوز به دلیل استخدام دموکرات‌ها و همچنین استفاده از «نیویورک‌تایمز» به عنوان منبع اخبار، به شدت انتقاد کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که تاکنون بسیاری از رسانه‌های جریان اصلی کشورش را رسانه‌های جعلی خطاب کرده بود، اینبار شبکه محبوب خود یعنی «فاکس‌نیوز» را به باد انتقاد گرفت.

بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، ترامپ، فاکس‌نیوز را به دلیل استخدام نیروهای دموکرات و همچنین استفاده از منابع «اخبار جعلی» به شدت مورد انتقاد قرار داد و به آنها یادآوری کرد که فراموش کرده‌اند «چه کسی آنها را به اینجا رسانده است».

ترامپ صبح امروز در توییتر نوشت: «تماشای مجریان "افتضاح" برنامه‌های بخش روز آخر هفته فاکس‌نیوز بدتر از تماشای "شبکه سطح پایین اخبار جعلی سی ان ان" است».

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین از استخدام «دونا برازیل» رئیس سابق کمیته ملی دموکرات‌ها و استفاده شبکه فاکس‌نیوز از «نیویورک‌تایمز» به عنوان منبع اطلاعات به شدت انتقاد کرد.

ترامپ در توییتر: «اما، فاکس‌نیوز که حاضر به پخش مناظرات بسیار خسته‌کننده دموکرات‌ها نبود، هم‌اکنون پر از دموکرات‌ها شده است و از نیویورک‌تایمز که اصلاً منبع به حساب نمی‌آید، به عنوان منبع اطلاعات استفاده می‌کند».

شبکه فاکس‌نیوز یکی از شبکه‌های محبوب دونالد ترامپ به حساب می‌آید، به طوریکه بعد از انصراف ترامپ از اقدام نظامی علیه ایران بعد از ساقط شدن پهپاد جاسوسی آمریکا در حریم هوایی ایران، برخی گزارش‌ها نشان می‌داد که رئیس‌جمهور آمریکا به توصیه «تاکر کارلسون» مجری شبکه فاکس‌نیوز از اقدام نظامی علیه ایران صرفنظر کرده است.

این مجری شبکه فاکس‌نیوز گفته بود که جنگ‌طلبان آمریکا به هیچ عنوان منافع رئیس‌جمهور را در نظرنمی‌گیرند و اگر ترامپ به جنگ با ایران برود، باید با شانس پیروزی مجدد در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا خداحافظی کند.

بنا به گزارش شبکه راشاتودی، گرچه مشخص نیست که چه چیزی ترامپ را علیه شبکه فاکس‌نیوز تحریک کرده است اما ظاهراً رئیس‌جمهور آمریکا از اقدام این شبکه در افزایش پوشش رقابت‌های نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا ناخرسند است.

رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این رسانه‌های جریان اصلی آمریکا از جمله نیویورک‌تایمز، واشنگتن‌پست، سی ان ان و ... را به انتشار «اخبار دروغ» متهم کرده و آن‌ها را «رسانه جعلی» خوانده است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد