Share/Save/Bookmark

کد مطلب :73037
تاریخ انتشار : دوشنبه 17 سرطان 1398 ساعت : 13:29:08

واکنش داکتر عبدالله به بازداشت استادان دانشگاه کابل

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی می‌گوید که تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که استادان دانشگاه برای انجام فعالیت تروریستی داعش زمینه سازی می‌کردند.

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در نشست امروز دوشنبه (17 سرطان)، شورای وزیران در پیوند به بازداشت استادان دانشکده شرعیات دانشگاه کابل گفت: "در روزهای اخیر ریاست امنیت ملی تعدادی افراد سرشناسی که برای شبکه تروریستی داعش کار می‌کردند بازداشت و زمینه فعالیت این گروه را محدود کرده است."

آقای عبدالله می گوید که افراد بازداشت شده کارت شبکه تروریستی داعش را داشتند و اسامی شان به نشر رسیده است.

او با اشاره به این که مردم افغانستان به صورت عموم افکار معتدل دارند، افزود که این افراد با استفاده از وضعیت موجود، برای داعش تبلیغات و در پهلوی آن برای انجام فعالیت‌های تروریستی این گروه زمینه‌سازی می‌کردند.

به گفته او، تحقیقاتی‌که صورت گرفته نشان می‌دهد که این افراد با انفجارها و حملات تروریستی داعش در کابل ارتباط مستقیم داشتند.

رییس اجرایی از مردم افغانستان خواست که با نیروهای امنیتی همکاری کنند تا این‌گونه افراد در بین شان جای نداشته باشند.

این در حالی است که هفته گذشته دو استاد دانشکده شرعیات دانشگاه کابل به نام‌های عبدالظاهر داعی و معروف راسخ به اتهام همکاری با داعش از سوی نیروهای ریاست امنیت ملی بازداشت شدند.

روز گذشته نیز یک استاد دیگر دانشکده شرعیات به نام مبشر مسلم‌یار و همچنین دو دانشجوی این دانشکده به نام‌های احمد طارق و احمد فاروق به اتهام همکاری با داعش از سوی نیروهای امنیت ملی بازداشت شده‌اند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد