Share/Save/Bookmark

کد مطلب :73041
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 سرطان 1398 ساعت : 08:21:46

امسال رتبه هفت کانکور ارشد از آن یک افغانستانی در ایران شد

 چند سالی است که خبر موفقیت دانشجویان افغانستانی در آزمون سراسری کارشناسی ارشد ایران تیتر رسانه‌ها شده و موجی از افتخارآفرینی برای جامعه مهاجر و میزبان را به همراه داشته است. امسال نیز نخبگان افغانستانی در آزمون کارشناسی ارشد افتخارآفرین شدند.

چهار دهه مهاجرت برای مهاجران افغانستانی ساکن در ایران و فرازونشیب‌های مهاجرت، ذره‌ای بر تلاش و سخت‌کوشی جامعه نخبگانی افغانستان تأثیرگذار نبوده و هر سال که می‌گذرد شاهد افزایش چشمگیر موفقیت‌های مهاجران افغانستانی در صحنه‌های علمی و آکادمیک هستیم.

به نقل از خبرگزاری افغان ایرکا خانم آرزو کاظمی حائز رتبه هفتم در کانکور ارشد مهندسی کشاورزی گیاه پزشکی از دانشگاه ولی عصر رفسنجان شدند.


خانم کاظمی خود را اینگونه معرفی میکند:
آرزو کاظمی هستم رتبه 7 رشته مهندسی کشاورزی_گیاهپزشکی دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان، خیلی خوشحالم که توانستم به عنوان یک مهاجر افغانستانی در کشور ایران در رشته ام رتبه بیاورم وحرفی برای گفتن داشته باشم.

وی در مورد برنامه ریزی برای مطالعه کنکور می گوید: من از حدود چهار ماه قبل از کنکور روزانه بین 4 تا 6 ساعت مطالعه داشتم.

خانم کاظمی از انگیزه اش برای درس خواندن کنکور گفت:  سال اخر دوره کارشناسی از شهریه هایی که دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد پرداخت میکردند میپرسیدم و متوجه شدم که برای خانواده ام پرداخت چنین شهریه هایی سخت میباشد. وقتی متوجه شدم وزارت علوم ایران رتبه های دو رقمی رابورسیه میکند تلاشم رو شروع کردم تا بتوانم هر طور شده درسم را ادامه دهم چون من به رشته ام خیلی علاقه دارم. امیدوارم همه دانشجویان افغان که در ایران مشغول به درس خواندن هستند موفق و پیروز باشند چون میدانم شرایط سختی دارند هم در ایران و هم آینده نامعلوم از نظر شغلی در افغانستان.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد