Share/Save/Bookmark

کد مطلب :73199
تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 سرطان 1398 ساعت : 21:07:21

حمدالله محب: طرح طالبان برای تصرف کابل ناکام شد

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور غنی می گوید که نیروهای امنیتی آرزوهای گروه طالبان را به خاک یکسان و طرح های بزرگ آنان را خنثی کرده اند.

حمدالله محب در سفرش به ولایت پروان امروز(پنج شنبه) در نشسی گفت طالبان در سال روان به فکر کسب کامیابی مطلق بودند و به همین دلیل عملیات سالانه‌ی خویش را "فتح" نام‌گذاری نمودند.

آقای محب اما می گوید که طالبان نه تنها موفق به این کار نشدند؛ بلکه با گذشت هر روز کنترول مناطق را از دست می‌دهند که آزادسازی یک ولسوالی در فاریاب و دو ولسوالی در غزنی مثال‌های بارز آن می‌باشد.

او تاکید کرد: امسال، سالی بود که دشمن می‌خواست وارد کابل شود و حد اکثر چند ولایت را سقوط دهد؛ می‌خواستند امنیت را برهم بزنند، می‌خواستند ما را به چنگ کسانی بسپارند که چهل سال است می‌خواهند ما را در چنگال خود داشته باشند.

به گفته او،  هماهنگی میان تمام ارگان‌های امنیتی و تقویت حکومت‌داری محلی، تاثیرات فعالیت‌های قوای مسلح ما را افزایش بیشتر می‌بخشد که به آن باید توجه جدی کرد.

آقای محب همچنان گفت که هدف سفرش به ولایت پروان این است که نظریات مردم، مقامات محلی و منصوبین قوای مسلح را رو در رو شنیده و در مورد آن از نزدیک بحث کند.

وی اذعان کرد که نیروهای افغان در هر بخش قوی و غالب بوده، اما برخی از مداخلات سیاسی و جاه طلبانه گاه‌گاهی سبب ایجاد مشکلات می شود.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد