Share/Save/Bookmark

کد مطلب :73249
تاریخ انتشار : دوشنبه 31 سرطان 1398 ساعت : 13:22:28
جنرال عبدالرشید دوستم:

از برنامه‌های گروه طالبان اطلاع کامل دارم و در برابر تحرکات آنها بی‌تفاوت نخواهم بود

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان شب گذشته با صدها تن از نیروهای پولیس، اردو و امنیت ملی ولایت جوزجان دیدار کرد.

در این نشست برنامه‌های طراحی شده گروه طلبان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در راستای جلوگیری از فعالیت‌های این گروه در شمال کشور به خصوص ولایت جوزجان، به فرماندهان و نهادهای امنیتی هدایت داده شده است.

آقای دوستم در این نشست خطاب به نیروهای امنیتی گفته است که او در برابر تحرکات گروه طلبان بی‌تفاوت نخواهد بود.

معاون اول ریاست جمهوری همچنان گفته از برنامه‌های گروه طالبان اطلاع کامل دارد، این اطلاعات را استخبارات کشورهای دوست در اختیار او قرار داده است و این اطلاعات را با نیروهای امنیتی جوزجان شریک ساخته است.

معاون اول ریاست جمهوری گفت:« پس از شهادت احمدشاه مسعود قهرمان ملی کشور دومین حمله تروریستی ناکام علیه خودش انجام شد و این گونه پلان‌های دشمنان کشور از ایام جوانی اش تا اکنون پیوسته ناکام شده است.»

آقای دوستم تاکید کرده که برنامه وسیع و تدابیر مکمل را با هماهنگی دوستان بین‌المللی و آقای غنی در مقابل طالبان روی دست گرفته است و دهشت‌افکنانی که در شمال جابجا شده‌اند هیچ راه گریز از این حوزه‌ کشور ندارند.

جنرال عبدالرشید دوستم خاطر نشان کرده کسانی که پس از خیانت ادعای رهبری می‌کنند مانند این‌ است که زنده از بین رفته‌اند، آنان به خاطر حفظ پول و سرمایه های مالی شان ادعای رهبری می‌کنند.


  

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد