Share/Save/Bookmark

کد مطلب :73268
تاریخ انتشار : سه شنبه 1 اسد 1398 ساعت : 15:53:30

نظام‌الدین قیصاری علیه دوستم دست به افشاگری زد

نظام الدین قیصاری از اعضای برجسته حزب جنبش به انتقادهای جنرال دوستم و سخنگوی جنبش واکنش نشان داد و دست به افشاگری زد.

آقای قیصاری در متنی در فیسبوکش نوشته است که که 13 ماه می شود در بند امنیت ملی است و هر روز به خاطر "نیرنگ‌های" جنرال دوستم به بهانه رهایی از بند، از یک خانه به خانه دیگر انتقال داده می شود.

قیصاری اعتراف کرده که در جریان چهل سال بودن در کنار دوستم، شاهد معامله های "پت و پنهان" جنرال دوستم بوده و آنها را از ملتی که به گفته او، در این چهل سال رنجِ زیاد کشیده اند، پنهان کرده است.

او همچنان نوشته است که معامله بر سر جان و ترور شخصیت ده‌ها کادر ترک تبار را پنهان کرده تا اینکه این بار نوبت به خود او رسید.

نظام الدین قیصاری در ادامه مدعی شده است که جنرال دوستم مدت 20 سال می شود، شخصیت های مطرح را کنترول یا سرکوب می‌کند. او تاکید کرد که از معامله های گوناگون جنرال دوستم اسناد در اختیار دارد و به زودی آنها را با ملت شریک می سازد.

او در بخش دیگر از نوشته اش، لب به گلایه از دوستم گشوده و طعنه هایی را حواله او کرده است. او نوشته است: من به خاطر ملت و مردم از هیچ نوع جان فشانی دریغ نکرده ام، اما امروز نزد جنرال دوستم لوبیاخور شدم.

عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور و رهبر حزب جنبش بدون ذکر نام قیصاری گفته است که اگر او نباشد، معصوم ستانکزی رئیس امنیت ملی همین لوبیا را نیز به قیصاری نخواهد داد.

دوستم در واکنش به ادعای رهبری قیصاری گفته است که "رهبری با پلوخوردن و تحصیل کردن نمی شود، بلکه رهبر زاده می شود."

قیصاری می افزاید اکنون خرسند است که عصر بیداری ملت فرا رسیده است. من به عنوان سرباز این سرزمین تا دم مرگ در کنار ملتم می باشم و هر لقبی برایم بدهند، بیشتر از جانم از آن پاسداری می کنم. او  تاکید می کند که بیداری ملت، خواب جنرال دوستم را پریشان کرده است.

قیصاری همچنان می گوید که  دوستم به زبان خود اقرار نموده است که به فرمان او در بند هستم.

نظام الدین قیصاری در اخیر اضافه کرده است که تظاهرات 21 روزه مردم را خط چشم خود ساخته و تا ابد برای منافع ملتش با هر جناج وارد مذاکره و مبارزه می شود.

این نوشته قیصاری در واکنش به اظهارات بشیراحمد تینج سخنگوی حزب جنبش منتشر شده است. تینج در یک نشستی از قیصاری به شدت انتقاد کرده و گفته است که از برکت و تلاش آنها مشهور و از زندان رها شد، اما حالا بلای جان آنها شده است.
 تینج از قیصاری خواسته نخست قرض آنها را ادا کند، سپس دعوای رهبری کند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد