Share/Save/Bookmark

کد مطلب :73427
تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 اسد 1398 ساعت : 18:34:16

شیخ الخزاعی: حوادث ورزشگاه کربلا خروج از حدود شرعی بود

شیخ علی الخزاعی از روحانیون شیعه عراق در واکنش به فعالیت های افتتاحیه جام قهرمانی غرب آسیا که در ورزشگاه کربلا برگزار شد، آن را خروج از حدود شرعی دانست.

وی اشاره کرد: حضور مسئولینی که قانون تقدس شهر کربلا را تصویب کردند در این مراسم و همراهی با این فعالیت ها به معنی مشروعیت بخشیدن به این فعالیت ها نیست.

شیخ الخزاعی تصریح کرد: این صحنه ها با دستگاه امام  حسین (ع) سازگار نیست و آنچه رخ داده نه تنها هتک حرمت به اعتقادات است، بلکه هتک حرمت کشور نیز به شمار می رود؛ چرا که آن با هویت ما در تعارض است و نوعی فروش ارزش ها، مبانی و هویت است و هویت ملی در عراق عموماً و در کربلاً خصوصاً به اعتقادات و دین باز می گردد.

این روحانی عراقی هشدار داد: اینگونه فعالیت ها و اقدامات زمینه را برای افتتاح "دیسکو" و سالن های قمار بازی در کربلا فراهم می کند.

شایان ذکر است که در مراسم افتتاحیه جام قهرمانی غرب آسیا که در ورزشگاه بین المللی کربلا برگزار شد، زنان بی حجاب به آواز خوانی و رقص پرداختند.

شیخ الخزاعی در ادامه خواستار استفاده از تجربه ایرانی شد و تاکید کرد: ایرانی ها زیباترین حماسه را آفریدند و با التزام به حجاب بزرگترین مدال ها را گرفتند.
وی افزود: ما نه وابسته به طالبان هستیم و نه سلفی هستیم، امّا توانستیم الگویی از امام خمینی و گاندی که در سخنان مشهور امام حسین (ع) را تمجید کرده اند، بگیریم.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد