Share/Save/Bookmark

کد مطلب :73639
تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسد 1398 ساعت : 11:58:44

نخستین جنشنواره ترانه‌های ملی معارف با انتخاب ۱۰۰ شاگرد پایان یافت

نخستین جشنواره ترانه‌های ملی معارف به مناسبت ۱۰۰ سالگی استقلال افغانستان پس از پایان سه روز رقابت و اجرای زنده تیم‌های ترانه، با انتخاب و معرفی ۱۰۰ نفر از شاگردان و همچنین توزیع مدال به ۸۰۰ دانش آموز شرکت کننده پایان یافت.

اختتامیه این جشنواره با حضور “مرجان متین” معین انکشاف نصاب تعلیمی و تربیه معلم وزارت معارف، “سید وحید قتالی” رئیس عمومی اداره امور ریاست جمهوری، “شاهدخت اندیا” دختر شاه امان الله خان، “خوشحال سادات” معین ارشد امنیتی وزارت داخله،”سمیع حامد” مشاور ارشد ریاست جمهوری در امور نوآوری و همکار وزارت معارف در برگزاری این جشنواره و “وحید قاسمی” و”سیتا قاسمی” هنرمندان مطرح کشور همراه بود.

مرجان متین در جریان این برنامه، برگزاری نخستین جشنوار ترانه‌‌های ملی معارف را ابتکاری پرثمر به هدف رشد استعدادهای هنری شاگردان توصیف و از والدین ۸۰۰ دانش آموز برای اعطای این فرصت به اطفال شان قدردانی کرد.

“سمیع حامد” نیز در این برنامه با نشان دادن نقشه افغانستان بر این نکته تاکید ورزید که برنده این رقابت‌ها تمامی مردم افغانستان بوده و هدف این جشنواره برقراری ارتباط میان شاگردان، آشنایی آنها با اقوام و فرهنگ‌های یکدیگر و همچنین تقویت حس میهن دوستی بوده است.

“خوشحال سادات” معین ارشد امنیتی وزارت داخله نیز از کارکردهای مثبت وزارت معارف ابراز خرسندی و یکایک دانش آموزان افغانستان را قهرمانان عرصه تعلیم و تربیه توصیف کرد.

“شاهدخت اندیا” دختر شاه امان الله خان غازی نیز حضور ۸۰۰ دانش آموز از سراسر افغانستان در این جشنواره به مناسبت صدمین سالگرد استقلال کشور را امید بخش دانست.

“سیتا قاسمی” هنرمند مطرح کشور همچنین بر همکاری‌های خود با وزارت معارف در عرصه انکشاف تعلیم و تربیه تعهد سپرد.

گفتنی است در این جشنواره ۸۰۰ شاگرد دختر و پسر در قالب ۷۰ تیم ترانه از ۳۳ ولایت و کابل به مدت سه روز به رقابت پرداختند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد