Share/Save/Bookmark

کد مطلب :73650
تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 اسد 1398 ساعت : 10:15:18

واکنش ارگ به سخنان اخیر رحمت الله نبیل

ریاست جمهوی در واکنش به ادعای اخیر رحمت‌الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان و یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری که گفته بود خلیل‌الله فروزی با پرداخت 30 میلیون دالر به رئیس‌جمهور غنی، از زندان آزاد شده است، واکنش نشان داد.

صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری گفته است که ادعای آقای نبیل در پیوند به رهایی فیروزی کاملن به بنیاد و بی اساس است.

آقای صدیقی این ادعای آقای نبیل را عوام‌فریبانه عنوان نموده گفت: یک حرکت عوام فریبانه و کمپاینی است. فیروزی بر بنیاد فیصله یک کمیته موظف، متشکل از نهاد های عدلی و قضایی، صحی و امنیتی که وضعیت صحی وی را وخیم توصیف کرده از زندان به خانه اش انتقال یافته و زیر نظارت شدید اداره های مربوط قرار دارد.

پس از رهایی خلیل‌الله فیروزی از متهمان اصلی بحران کابل بانک، رحمت‌الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی افغانستان و یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در تویترش نوشته است که به اساس اسناد و مدارک موثق، رئیس‌جمهور غنی، خلیل‌الله فیروزی یکی از متهمان اصلی بحران کابل بانک را پس از گرفتن 30 میلیون دالر به منظور سهم‌گیری در مبارزات انتخاباتی اش، از زندان رها نموده است.

آقای نبیل همچنان گفته است که رئیس‌جمهور غنی در قضیه شهرک هوشمند نیز دخیل بوده که عبدالعلی محمدی مشاور حقوقی اش را در پیوند به این قضیه سبکدوش کرد.

خلیل‌الله فیروزی از متهمان اصلی بحران کابل بانک، در اوایل حکومت وحدت ملی آزاد شده بود و اجازه یافته بود تا با سرمایه گذاری و ادامه فعالیت‌های تجارتی اش، قرضه و جریمه هایش را بپردازد، اما بعد از انتقادهای جدی دوباره زندانی شد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد