Share/Save/Bookmark

کد مطلب :73692
تاریخ انتشار : شنبه 26 اسد 1398 ساعت : 16:37:52

افراد ناشناس در تخار تصاویر انتخاباتی محمداشرف غنی را پاره کرده‌اند

با آن که بیش از 20 روز از آغاز کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری می‌گذرد، به جز تصاویر تبلیغاتی محمد‌اشرف غنی، رئیس تیم دولت‌ساز و رئیس جمهور تصاویر دیگر نامزدان ریاست جمهوری در شهر تالقان تخار به چشم نمی‌خورد. اما تمام تصاویر رئیس جمهور غنی از سوی افراد ناشناس پاره شده، یا با کثافات آلوده شده و در دو مورد هم به آتش کشیده شده است.

میرویس شریعت‌مداری، معاون دفتر کمپاین محمداشرف غنی در ولایت تخار می‌گوید، هیچ تصویر سالمی از تیم دولت‌ساز در شهر تالقان باقی نمانده و تلاش‌ها برای شناسایی عاملان این عملکردها هم نتیجه نداده است.

به گفتۀ او، اکثر تابلوهای تبلیغاتی از نزدیکی‌ اداره‌های دولتی به خصوص فرماندهی پولیس و امنیت ملی نیز برداشته شده است، اما مسئولان امنیتی در این مورد اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.

بشیر بشار، فعال مدنی در تخار با آن که این عمل را نکوهش می‌کند می‌گوید، بی‌توجهی محمد‌اشرف غنی، رئیس جمهور به وضعیت امنیتی، اقتصادی و اجتماعی تخار در جریان حکومت پنج ساله‌اش سبب شده است تا مردم نسبت به او عقده‌مند شوند.

مسئولان امنیتی در تخار اما می‌گویند، از پاره‌شدن تصاویر رئیس جمهور غنی از طریق شبکه‌های اجتماعی آگاه شده‌اند و برای بازداشت عاملان آان اقدام می‌کنند.

در چند هفتۀ گذشته، تنها چند دفتر از تیم انتخاباتی دولت‌ساز در بخش‌هایی از شهر تالقان به فعالیت آغاز کرده‌اند و از فعالیت‌های تبلیغاتی دیگر نامزدان ریاست جمهوری در تخار هنوز خبری نیست.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد