Share/Save/Bookmark

کد مطلب :73960
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 سنبله 1398 ساعت : 12:44:23

برگزاری نخستین نمایشگاه ساخته‌های دستی زندانیان زن در جوزجان

برای نخستین‌بار ساخته‌های دستی زنان زندانی و متضرر از خشونت­‌های خانواده‌گی در ولایت جوزجان به نمایش گذاشته شد.

این نمایشگاه از سوی ریاست امور زنان جوزجان به پیشواز از جشن استقلال افغانستان به هدف کارآموزی و خودکفایی زنان زندانی راه‌اندازی شده بود.

حمیرا قاضی‌زاده، مسئول نهاد زنان برای زنان در جوزجان می‌گوید، آن زنانی که از خشونت‌های خانواده‌گی متضرر شده‌ و به این نهاد آورده می­‌شوند، این نهاد برای آنان تهیه ساخته‌های دستی را آموزش می‌دهد تا سبب خودکفایی‌شان شود.

جمیله پوپل، یک زندانی زن در جورجان با استقبال از این اقدام نهاد زنان برای زنان، راه‌اندازی این‌گونه نمایشگاه‌ها را برای بازاریابی و فروش ساخته‌های دستی زنان زندانی بسیار اثرگذار می‌داند.  

مسلمه غنی‌زاده، رئیس امور زنان جوزجان با اشاره به کارکردها و دست‌آوردهای زنان متضرر از خشونت‌های خانواده‌گی و زندانی در جوزجان می‌گوید، این زنان در زندان این ولایت آموزش می­‌بینند تا پس از آزادی بتوانند چرخۀ اقتصادی زنده‌گی خود را بچرخانند.

به گفتۀ مسؤلان نهاد زنان برای زنان در جوزجان، این نهاد برای زندانیان زن دست‌دوزی، خیاطی، قالین‌بافی و مهره‌دوزی را آموزش می‌دهد و از آغاز کارش تاکنون ۱۵۰۰ زن متضرر از خشونت را که در مرکز حمایتی نگهداری شده‌اند در این بخش‌ها آموزش داده‌ است.


  گزارش از رادیو سرایش-جوزجان

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد