Share/Save/Bookmark

کد مطلب :74554
تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 ميزان 1398 ساعت : 16:33:50

پدرام از نتیجۀ احتمالی انتخابات پرده برداشت

لطیف پدرام از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری کشور در صفحه اجتماعی فیسبوک اش نوشته است که انتخابات و طالبان دو پروژه‌ای است که توسط امریکا رهبری می‌شود.

لطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست جمهوری امروز (پنجشنبه، 11 میزان) با نشر یک متن در صفحه فیسبوک اش نوشته است:

"مرا انتقاد می کنند که چرا خارجی ستیزی می کنم و منظور شان هم از کل خارجی و جهان آمریکاست.

تعجب و پرسش من این است از فاشیست ها و طالب ها خوش تان نمی آید، اما از مدافعان شان خوش تان می آید، آن ها را ستایش و تقدیس می کنید.

چند روز بعد، اطلاعاتی که من دارم (که امیدوارم این اطلاعات من غلط از آب دربیاید) تیم غنی را با چیزی حدود ۵۴ درصد یا بیشتر از آن پیروز انتخابات اعلام می کنند بر اساس این اطلاعات دور دوم وجود نخواهد داشت. اگر دور دومی هم باشد باز هم همان آش است و همان کاسه. نیز تحریک طالبان را به نحوی از آنها در جایگاه مناسب قدرت برخواهند گرداند. و هر دو پروژه را دستگاه مربوط ترامپ رهبری می‌کند. یعنی دولت آمریکا.

آن روز چه خواهید گفت در کنار ما می مانید یا در کنار آمریکا؟

پدرام در ادامه افزوده است: به هر حال! من یک نفر هستم قرار نیست به خاطر انتقادات من آمریکا علیه تاجیکان لشکرکشی کند. آمریکا به خاطر خشم از من دل هزار هزار عاشق خود را نمی رنجاند.

از دوستانی که در غرب و آمریکا زندگی می کنند، می خواهم تا مثل خلیلزاد مثل اشرف غنی مثل اتمر مثل محب مثل اکلیل حکیمی لابی گری کنند، فعالیت کنند، قوم خود را معرفی نمایند و باز قدرت را به کمک آمریکا تصاحب کنند و یکجا با آمریکا فاشیست ها را بکوبندو...

چشم بخیل کور! من از آن ثروت و قدرت سهمی نخواهم خواست،آن گاه من به همان دهکده ی کوچک خود به "مایمی" (درواز) می روم و پیروزی های شما را ستایش می‌کنم، و می‌نشینم و تاریخ اشتاباهاتم را می‌نویسم تا پند و اندرزی باشد برای آزادی خواهان و مخالفان و منتقدین آمریکا!

اگر به خاطر نقد های تلخ و گستاخی هایم در برابر "ینگه ی دنیا" پیروزی همتبارانم به تاخیر افتاده باشد خاضعانه می طلبم پیکرم را بر دروازه ی تاریخ بیاویزید، تا درسی شود برای همه ی عاصیان و عدالت خواهان آینده!".


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد