Share/Save/Bookmark

کد مطلب :74777
تاریخ انتشار : يکشنبه 28 ميزان 1398 ساعت : 21:00:11

حکتمیار: باید حکومت موقت ایجاد شود/ اگر لازم باشد به سنگر برمی‌گردم!


گلبدین حکمتیار، یک تن از نامزدان ریاست جمهوری، امروز یک‌شنبه در یک نشست خبری خواهان ایجاد حکومت موقت برای برگزاری احتمالی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شد.
آقای حکمتیار، نخستین نامزد انتخابات ریاست جمهوری است که در پیوند به تاخیر در اعلام نتیجه‌ ابتدایی انتخابات، واکنش نشان داده و می‌گوید در صورتی که آمار مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان، ۱میلیون و ۵۰۰ هزار باشد، انتخابات به دور دوم خواهد رفت و برگزاری دور دوم این روند تا بهار سال آینده به تأخیر خواهد افتاد.
همچنان، وی می‌افزاید که از همین‌رو باید در این فرصت زمانی، یک حکومت موقت و بی‌طرف بخاطر برگزاری انتخابات شفاف بوجود آید.
آقای حکمتیار، همچنان افزود که میلیون‌ها دالر به سود یک نامزد هزینه شده و یک میلیون رای بدون بایومتریک هم به صندوق‌ها ریخته شده است.
وی تاکید می‌کند که به‌گونه مجموعی نتیجه انتخابات را نخواهد پذیرفت و آرای هر محل باید به‌گونه جداگانه اعلام شود.
وی همچنان رفت و آمد دیپلومات‌های خارجی را در کمیسیون مستقل انتخابات پرسش برانگیز می‌داند. آقای حکمتیار بار دیگر تاکید می‌کند که اگر نیاز شود برای دفاع از رای هواداران‌اش به سنگر بر خواهد گشت.
 اما کمیسیون انتخابات این گفته‌ها را پیش از وقت می‌داند.
عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات، می‌گوید: "از طرف تیم کمیسیون زیر فشار بوده و این را رها نکرده به هیچ عنوان، چنین اظهارات باید با اسناد و مدارک مطرح شود، گویا به این دلیل کمیسیون انتخابات زیر فشار است."
این در حالی است که پیش از این نیز این نامزد ریاست جمهوری نگرانی‌اش را از موجودیت تقلب گسترده در انتخابات ششم میزان ابراز کرده بود.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد